Comics Salón 2013

 

Z kalendára škrtáme ďaľší ročník Comics Salónu / Istroconu. Nešťastná číslovka 13 je za nami – nič zlého sa našťastie nestalo. Práve naopak. Návšteva bola veľmi slušná a keď sa ľudia bavia, tak všetko ide ako po masle.

Star Wars možno nie je najoriginálnejší cosplay, ale stále letí (možno dovtedy, kým to ten režisér Abrams nepobabre). Do cosplay súťaže sa prihlásili v tomto roku až dve skupiny reprezentujúce maníkov z Hviezdnych vojen – a ani jednym sa nedalo nič vyčítať. Ich kostýmy boli v podstate hotové a dokončené, tzn. Lucas by smelo do nich mohol obliecť svojich hercov. Škoda že do Londýna môže ísť iba jeden výherca, celú súťaž vyhrala partia, kde bolo viac temnej sily a premakaný Darth Maul s nalakovanými zubmi.

Druhý skončil predstaviteľ Abela Nightroada, nešikovného vatikánskeho agenta z Trinity Blood (ten sa na svojom detailnom kostýme tiež musel veľa narobiť) a tretiu priečku dostali dievčatá, čo prišli ako Mimoni z filmu Ja, zloduch. Mimochodom, toto bol snáď jediný extravagantnejší kostým v tomto roku. Žiadna veľká kniha ani 4-metrový pozemný dráčik sa v tejto sezóne neobjavili, ale kostýmy mali súťažiaci zase o pár chlpov prepracovnajšie – len tak ďalej a možno to slovenský Cosplay dotiahne raz aj do Japonska.

Cosplay súťaž a divadlo si všetci užili, hádam až na nešťastného moderátora, ktorého tam postavili trápiť sa za trest :P. A keď konečne našiel slová, tak si pomýlil Star Trek so Star Wars, chudák Gene Roddenberry. Nuž, čo, stáva sa, partnerka za mikrofónom to hravo zatiahla za dvoch. Malou zaujímavosťou bolo, že sa naraz zišlo veľa hrdinov z League of Legends. Zdá sa, že táto hra u nás stále letí :).

Staručký Istropolis so svojím žltým svetlom a strýcami v modrých uniformách s hviezdami na lampasoch stačí pre potreby domáceho cosplayu už len tak tak – čo sa stane, ak sa do Veľkej sály pokúsi prísť o 200 ľudí viac? To nevieme, ale budúcnosť SK & CZ Cosplayu vyzerá zatiaľ dobre.

Album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin