david arkenstone

 

Zaujímavý chlapík, inštumentalista, ktorý sa naučil pracovať s modernými technológiami a orchestrom. Ba vlastne multiinštrumentalista – hrá na niekoľko typov gitár, mandolínu, čelo, flautu, piáno, píšťalku, gajdy, harfu, bubny a niekoľko ďaľších. Ľudia ho poznajú hlavne zo soundtracku k World of Warcraft. Začal skvelými fantasy krčmovými hudbičkami, ktoré si zaslúžili samostatný soundtrack Taverns of Azeroth.

Samozrejme, tento milovník keltskej hudby, umenia či literatúry, má na konte hromadu projektov, no nás zaujímajú hlavne jeho herné úspechy. Hoci sám seba pokladá za mizerného hráča (a preto je vraj dobrý skladateľ), okrem World of Warcraft robil predtým na Lands of Lore 2, Battle for Dune, Blade Runner či Eearth and Beyond. Naposledy si ho pamätáme z datadisku k WoW Cataclysm, kde už jeho orchestrálne kusy často nepripomínajú skvelé brnkačky aké zložil napríklad pre pamätný Argent Tournament vo Wrath of the Lich King.

Momentále je to skrátka mimoriadne cenný kôň z unikátnej stajne Blizzardu. Stačí letmý pohľad na jeho domovskú stránku a hneď vidíme, že snové fantasy motívy v hudbe sú jeho pieskoviskom. Samozrejme, nepohrdne ani klasikou, či inými žánrami.

Niekto taký musí určite pochádzať z hmlistých a večne zelených írskych kopcov, poviete si. No – je to obyčajný chlapec z amerického veľkomesta Chicago, ktorý rád hrával baseball a chodil na koncerty Deep Purple. Aj tak to na svete chodí.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin