Dobré pifko v Slovak Pube

Odkedy sa dal Lojzo Hlina na politiku… začal sa menej venovať šenkárstvu.

A teraz vážne, snaha pretiahnuť Ficove babky na svoju stranu, je veľký omyl. Jednak ich už do konca života nepretiahne nikto okrem Fica a jednak bol Hlina oveľa srandovnejší politik, keď sa ešte cápal s Martvoňom a celkovo – Slovak Pubu nič z toho nijak nepomáha.

Takto šikovne sme prišli k dnešnej recenzii – podivné pivko s názvom Dobré pifko. Nápis na reklame aj logo hovoria, že sa jedná o študentské pivo. A teraz pozor – je to „iba“ deväť stupňové pivo, ktoré stojí 1,70 eura. Pre akých študentov je to myslené? Asi pre takých, čo majú veľa peňazí a chcú byť triezvi.

Pre Slovak Pub to varí Kláštorný Pivovar a na ceduli píšu „ľahké osviežujúce svetlé pivo s lahodnou chuťou“. Súhlasím s tým, že ľahučké pivko je dobré na letnú horúčavu, do 30 a viac stupňov… no tých 9 stupňov je predsa len málo – za tú cenu. Ešte sa z letáku dozvieme, že chmeľ sú Premiant a Žatecký Červenák, kvasnice Bernard, slad Plzenský a horkosť je EBU 38. To posledne menované, totiž horkosť – mi prišlo na celom pive najlepšie. Naozaj, Dobré pifko je až vtipne horkejšie než väčšina pív. A aby som to nejak zhrnul, ochutnal som, nesťažoval sa a ani nepadol na zadok. Horké a troška ovocné. Hotovo.

Samozrejme, že som si dal k tomu ešte držkovú polievku. Bola taká mizerná, že som si ju zabudol odfotiť, ale nepredbiehajme. Teraz, večer v teple za počítačom, mi napadlo: čo keď chyba je vlastne vo mne? Čo keď som si nesprávne celý život myslel, že držková má byť hustá a nakorenená? Čo keď má byť úplne iná, taká ako v Slovak Pube?

Tam mi pod nos upachtený čašník strčil pracovnú vodu s asi štyrmi najväčšími držkami na svete. Proste, kuchár sa ani neobťažoval ich pokrájať. Ku cti mu slúži, že boli dobre prevarené a čisté a to je tak všetko. Inak nič. Mastná voda naokolo –  bez papriky, bez korenia. Zvláštne, ale dnešný svet je celý nejak pokrútený. Mimochodom, celý ten zázrak stál 3,30 eura, čiže spolu s pivom rovných 5 eur. Za pětku človek stade vybehne smädný a hladný a kuká, čo by kde zlupol :).

Przniť držkovú – to by malo byť medzi siedmimi smrteľnými hriechmi, pokojne jeden vykopneme zo zoznamu. S haluškami nech si veľký kádehácky bača robí čo chce. Ale na držkovú, na tú mi nesiahajte.

No a na záver ešte obrázok „poznaj svojho voliča“. Lojzo proste vidí slovenskému ľudu až do žalúdka. Inak by mal tú nálepku na pohári aj v angličtine :).

Poznaj svojho voliča

O autorovi Zobraziť všetky články

admin