Terminátor 2 v 3D remasterovanej verzii

Len pár postrehov z kina:
– remasterovaný Terminátor 2 nie je sebavykrádačka. To sú skôr tie ďaľšie filmy, ktoré sú len „proste ďaľšie filmy“. Znovu poslať Termiho do kín je super nápad!
– o 3D mi veľmi nešlo. Pokojne to mohlo byť „vyčistené“ aj v 2D verzii. Toto je parádna klasika, niekde medzi Krížnikom Potemkinom a Casablancou. 3D nemám veľmi rád… no tak ma po filme bolia oči a mám otlačený nos od tých okuliarov, ktoré kapitalistické kino furt mení. Nehovorím, že si s tým nedali kopu roboty, ale ani jedna 3D scéna mi neutkvela v pamäti, v Star Wars boli možno dve desaťsekundové scény, kde bolo 3D super, v komiksových filmoch je vždy jedna scéna a tu len nejaké reťaze visiace v popredí možno… o 3D naozaj nejde.
– človek by tomu T-1000 po tých rokoch aj doprial. Hlavne, keď ten 10-ročný fistulujúci John Connor je stále otravnejší a otravnejší… a vôbec, 10-ročné decká majú hentak mutovať? Tuším som prvýkrát počul originálny dabing :).
– zato mama Sára má stále šmrnc, s krajším účesom a cool arzenálom, neporovnateľné s jednotkou. Á áno, vieme to už 25 rokov, ale je príjemné sa k Sáre stále vracať, aj keď dnes by tú herečku balil už asi len Macrón :).
– pred filmom dávali klasické upútavky… napr. na nových superhrdinov z DC. Vtedy si človek uvedomí ten úžasný kontrast, ako dobre bol spravený Súdny deň (nechápem prečo to prekladajú ako Deň zúčtovania). Dnešné superhrdináky sú tupé, plné lacných animácií a idiotov s trojzubcami. Žiadna charizma, žiadne napätie… to keď sa T-1000 rozbehne prvýkrát za Johnom a do toho začne dunieť hudba… máte srdce až v nohaviciach, hoci viete ako to dopadne. Oni to skrátka natočili a vymysleli veľmi dobre. Vtedy sa točili filmy. Dnes sa točia béčkové seriály, kde má epizóda 2 hodiny a miliardové reklamy.
Cameron zamýšľal remaster pre Amíkov, ktorí si film púšťali na videu a nikdy na tom neboli v kine. No v skutočnosti je to klenot pre nás, východných Chazarov, ktorí vtedy ani netušili, že kino existuje… ja som napr. Téčko dva videl prvýkrát na rozšumenej ORF a v dabingu, ktorí urobili nejakí potomci Hermanna Göringa.
– až teraz som si uvedomil, že apokalypsa v podaní Skynetu zabila „len“ 3 miliardy ľudí. V skutočnosti to bude asi horšie a miliárd bude asi trochu viac… zhruba toľko, koľko nás je na Zemi. Ale varovanie pred termonukleárnou vojnou stále mrazí.
– zabudnite však na proroctvá a posolstvá. V tomto filme ide o to ako to Arnie nasype s rotačákom do policajných áut. Ako vojde nahatý do baru a povie, že potrebuje šaty, topánky a motorky. Ako sa naučí hlásiť Astalavistabejby a ako rozšmelcuje všetko, hoci k úhone príde aj pár civilistov :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin