Tom Yum polievka Bistro Rambus

Pred časom som tu porovnal 3 Tom Yum polievky a výsledok asi nebol svetoborný, keďže som sa dopracoval k tomu, že najlepšia je tá najlacnejšia z nákupného centra :). A tá najdrahšia je len taká ostrejšia voda. Aby bol svet v rovnováhe, tak som vyskúmal nejakú tú zlatú strednú cestu a vylepšil si názor na tieto polievočky.

Tom Yum Shrimps polievka v Bistro Rambus. Túto majú v Seredi. Presný popisok znie: Thajská tradičná polievka s kokosovým mliekom, rybím vývarom, shitake hubami, citrónovou trávou, thajským koriandrom, cibuľkou, cherry paradajkami, krevetami a ryžovými rezancami. Možno tam nie je úplne všetko – neviem.  Ako vidno na hornom obrázku, podbral som obsah lyžicou, aby bolo vidno, že polievka za 5,90 eura je plná vecí. Ostrá, kyslá a zároveň vyvážená s hríbmi a krevetami. Padne veľmi dobre. Ale o maličký fúzik by som dopredu posunul druhého súťažiaceho.

Tom Yum polievka v Naam Thai food vo Freshmarkete v BA

Tom Yum v Naam Thai Food vo Freshmarkete v BA. Čo sa týka obsahu a objemu, povedal by som, že je na tom podobne ako tá polievka hore… akurát táto bola lacnejšia. Iba 3,50, to je príjemná cena. Navyše – dostal som na výber, z troch veľkostí, či chcem verziu s nejakým mäsom alebo bez… a ešte sa ma spýtali aj či do nej chcem rezance (to som myslel, že je samozrejmosť). Takže po pár mesiacoch som si vybral obľúbenú Tom Yum – ktorú na potvoru robia na mieste, kadiaľ sa nepohybujem :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin