Glass Onion Pastrami Vodáreň

Už zase siaham do archívu, ktorý mal byť spláchnutý (doslova). Všetci dúfame, že sa prevádzky čoskoro otvoria :).

Pastrami Glass Onion v trnavskej Vodárni. Na hlavný obrázok som posunul tieto trochu dosť drahé sendviče z obyčajného chleba, ktorú sú však skvelé – ak sa dobre urobia. To píšem zato, že keď som si tu dal pastrami z kyslej kapusty, tak som odišiel rozčarovaný z toho ako to bolo zle pripravené (rozmočené krajce chleba v kapustovej vode). Ale skúsil som ešte raz vstúpiť do tej istej rieky a Glass onion (tzn. zo sladkého chutney z červenej cibule) boli výborné sendviče. Aj to mäsko sa krásne rozpadalo, bolo vidno, že ho pripravovali dlho.

Aturka Pide

Pide v Alaturka. Pokiaľ sa nemýlim, tak Alaturky sú v Bratislave tri (alebo boli pred koronou). Tuto som sa zastavil v tej pod Fresh Marketom. Z prostého dôvodu – bol som tu nejak pred desiatou hodinou, všetko vo Fresh Markete bolo zavreté, len Alaturka už fungovala. Bola skoro prázdna, čo mi vždy vyhovuje a príjemne som si posedel nad týmto Pide. Syr a salám, možno to by to nestálo za reč, keby som si nespomenul na predražené stredoázijské obdoby v centre Bratislavy, kde vám donesú nechutný bluf z chladničky a vypýtajú si trojnásobok ceny. Toto bolo čerstvé rovno z pece a tým pádom v pohode.

Fryday Belgické hranolky

Hranolky vo Fryday. V Nitre na Kupeckej otvorili úplne nový streetfood zameraný na belgické hranolky, tak som sa kukol dovnútra. Veľkorysý priestor, novučičko zrenovovaný – ale išiel trochu strach z toho, že som tam na obed bol úplne sám :). Aj to najmenšie klopkanie sa tam ozývalo :p. Nedostal som účtenku, takže ma napadlo, že startup je hneď na začiatku vo finančných problémoch :). Vlastne mi to môže byť jedno, možno ich zachrániť karanténna donášková služba. Dal som si hranolky s trhanými líčkami. Už si nepamätám viac, len že to stálo okolo piatich euro a bolo to také normálne, ako by som si spravil doma. Hm. Dobré… ale niečo tomu chýbalo.

NYC Corner hot-dog

A na záver hot-dog od už ustáleného NYC Corneru, ktorý som si kúpil z auta na akomsi jarmoku a je dôkaž, že si tento už klasický streetfood drží úroveň aj keď chlapci v aute vyzerajú, že preflámovali celú noc a nechce sa im byť v práci :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin