Miss Babička Brazília

Miss Babička Brazília1. Miss „Babička“ Brazília – normálnemu človeku musí vŕtať v hlave, či to nejde o nejaký hoax – podľa všetkého nie. Brazílske súťaže krásy sú známe tým, že účastníčkam by stačilo dodať len zadky a zvyšok môže ostať doma.  Takto si babky určite nepredstavujeme. Ani tie okolo 50tky.

Ktohovie, či vedia vôbec upiecť slivkový koláč alebo chodia do kostola upratovať. Skôr je pravdepodobnejšie, že 3/4 života trávia v štúdiách krásy, solárkach, fitkách a zvyšnú štvrtinu pod nožmi nejakých vyhlásených plastických chirurgov. Ono keď človek zháňa o týchto v skorom veku rodiacich babkách informácie, skoro sa prekliká na stránky skrášľovacej medicíny a zaručene prírodných produktov bez drog. Červená čiapočka by sa čudovala.

„Stará mama, stará mama, prečo máš také veľké…?“

Brazílska Miss babka

2. Miss Sestra Taliansko 2008 – k tomuto počinu nakoniec nedošlo, hoci organizátor otec Antonio bol už veľmi blízko – dokonca o súťaži informovala už aj televízia BBC. Nakoniec na stránke visí len strohý oznam – „Sorry everyone. Nun beauty pageant canceled because superiors didn’t understand“. Tak  to vidíte, kde bol vtedy liberálny pápež František? Rátal ovečky v Argentíne ešte. Mohli sme sa dočkať Missiek vo veku od 18 do 40 rokov, ktoré by namiesto promenády v plavkách ponúkli divákom svoj spirituálny profil na internete. Otec Antonio tak chcel bojovať proti vyľudňovaniu sa kláštorov v Taliansku – ale biskupa stojaceho nad ním nápad nenadchol.

Miss Sestra Taliansko

3.  Miss Odsúdená – veru, svet dokonca pozná až dve súťaže „Miss Prison“ a „Miss Jail“ – jednu v Kolumbii a jednu ako inak v Brazílii. Tak napríklad tá v bogotskej väznici Good Shepherd sa vraj koná v zbožnej atmosfére pod patronátom svätej Panny Mercedes, patrónky zblúdilých duší, ktoré sa dostali za mreže. V najväčšej ženskej base v Kolumbii je až vyše 1000 chovankýň. Mimochodom, Misskou sa stala dáma, ktorá tam doteraz sedí za vraždu.

Jednu podobnú Missku majú aj v Rusku na Sibíri neďaleko Novosibirsku. Podujatie sa volá vznešene Miss Spring (Miss Jar), ale anonymní zlomyseľníci ho za chrbtom orgánov volajú Miss Gulag. Súťaž dokonca vysiela miestna lokálna televízia – a výherkyňa nedostane možnosť predniesť svetu svoje posolstvo ani zaželať Mier národom Zeme.

Miss jail - odsúdená kráska

4. Miss Prežila som mínu – začína ísť do tuhého. Pochmúrna Miss Landmine Survivor má totiž aj iné posolstvo než len pobaviť zástupy chlapov a jednej dievčine poriešiť 10 rokov života. Súťaž podporuje plno svetových humanitárnych a umeleckých organizácií. Konala sa v Angole a Kambodži, v smutných krajinách, kde kedysi ktosi v záujme svetlých zajtrajškov nakládol milióny mín a preto je tam toľko ľudí bez nôh. Kandidátiek na smutnú Miss teda majú dosť. V týchto dvoch krajinách a Afganistane ročne vybuchnú stovky mín pod náhodnými okoloidúcimi.

Na našu hanbu musíme priznať, že míny, ktoré tam doteraz číhajú, aby mohli ožiť, umrieť a zobrať niekoho zo sebou, pochádzajú okrem iného aj z Československých výrobných liniek. O takejto pocte nepremýšľa žiadne mladé dievča. Súťaž zorganizoval Nór s umeleckými sklonmi, ktorý sa týmto konečne postavil na vlastné nohy. Jeho mama feministka mu to totiž vraj zakázala.

Miss "Prežila som mínu"

 

5. Miss Mama Kilo – jedna kamerunská speváčka, ktorá má plné zuby kostnatej krásy vymyslela úspešnú Missku Mama Kilo. Súťaže, kde sa hovorí po francúzsky, sa môže zúčastniť každá dievčina nad 18 rokov a 80 kilov (podľa výsledkov je ale zrejmé, že porota nadržiava tým nad 100 kilov – tunajší muži vedia, čo je dobré). Štastná výherkyňa si odniesla chladničku a ročnú permanentku do kina.

Miss Mama Kilo6. Miss Atóm – sympatická PR akcia Ruského atómu, obrovského koncernu v radoch ktorého sa nájdu zástupy pekných zamestankýň (súťažiť môžu aj študentky, ktoré sa pripravujú na životnú dráhu v energetike). Kandidátiek sú stovky – každá nukleárna organizácia v bývalom Sovietskom zväze sa chce vytiahnuť.

Táto akcia sa na rozdiel od vyššie spomenutých koná poctivo každý rok a je veľmi úspešná. V Rusku, samozrejme, bývajú aj Miss hasičky, vojačky atď., ale vraj práve Miss Atóm plní najlepšie osvetovú funkciu. Jadrové elektrárne totiž každá verejnosť vníma negatívne a s obavami. Kde sú tie časy, keď sa každý druhý hotel na Slovensku volal tiež Atóm.

Miss Atóm

 

7. Miss Plastika – v tejto súťaži vám nejaká ta kvapka Botoxu nepomôže. Zvlášť keď sa tu udeľujú tituly typu „Najväčšia zmena“. Čínania majú jednoducho isté svojráznosti. Miss Plastic Surgery sa môže zúčastniť každá krásavica z radov mužov, transexuálov a toto bude znieť v tunajších pomeroch zvrhlo – ale povolené sú aj ženy. Najznámejšiu Missku vyhlasujú v čínskom Beijingu, ale rovnako populárne podujatie chirurgických nožov je aj v Thajsku, poprípade v Japonsku či Kórey (jedna Plastika je aj v Maďarsku, ale to sú podľa všetkého rodené ženy – nuda) . Čínska Plastika vznikla po tom, ako jednu súťažiacu vyhodili z dievčenskej Missky so slovami „toto je už veľa“ (mala penis). Výherkyňa si odniesla ročné členstvo v miestnom činskom Country klube.

Thajsko je zázračná krajina – za urážku kráľa sa tu to dá dotiahnuť aj pred popravčiu čatu, ale sex s opicami je napríklad legálny. Tomu sa hovorí liberálne mravy. Thajci organizujú aj iné zábavné Missky – napríklad Miss Kondóm (jedna mála zo súťaží, kde treba veľké pľúca a  poctivý tréning – vyhráva súťažiaca, čo najviac nafúkne kondóm) alebo Miss Queen Jumbo, ktorá nemá menší cieľ ako osvetou bojovať s anorexiou.

Miss Plastika

 

Iné Missky – šibnutých nápadov je vždy dosť. Tak stručne pár slov o iných netradičných pretekoch krásy. V Amerike majú Missky napríklad v každej dedine so 100 obyvateľmi – je napríklad Miss Cesnak, Miss Mrkva, Miss, čo zručne sťahuje kožu z ondatry, Miss Ryba (tá modelka s páskou len pózuje pred výstavnými kúskami, ktoré ťahajú rybári z vĺn Mississipi)  alebo Miss Pekelná diera (to je názov močiara, kde žije pár tradicionalistických amerických rodín). Existuje aj Miss Krotiteľka hadov – ako inak v Texase, kde miestni chovajú hadov hádam častejšie ako psov a mačky.

Pre Európanov pôsobia exoticky súťaže v prísne moslimských krajinách – áno hádate správne, Missky sú celé zahalené v nikáboch, hidžáboch a podobne. Všetko čo porota uvidí, sú podmanivé oči. Arabi majú inak aj Miss najkrajšia ťava – toto odolné a pozoruhodné zviera si tu náležite vážia už tisícročia. Tu už nejde o žiadne srandičky typu Vidlákovské hody – ťavy sa schádzajú z celého Blízkeho východu a najkrajší kus má hodnotu státisícov dolárov. V roku 2007 jeden šejk kúpil 16 tiav zo súťaže za štyri a pol milióna dolárov.

Nepochybne zaujímavé Missky erotických klubov sú tie úplne bez šiat – každému je jasné, čo je zmyslom týchto podujatí. Nízke pudy ale odmietajú nudisti, ktorí si príležitostne organizujú vlastné súťaže, kde sa prezentuje najmä humanitárna myšlienka (hoci divák zrejme na prvý pohľad nerozozná prvé od druhého).

Atlanta je už vyše 10 rokov dejiskom Dragonconu, podujatia pre milovníkov komiksov, hier a seriálov. Keďže každý rok príde kvantum návštevníkov, nesmie chýbať Miss Klingon Empire. Vybraná Klingonka má len 3 minúty na prezentáciu. Nečakajte žiadne zvodné krútenie bokmi, správna Klingonka je sebavedomá, agresívna žena v bojovom brnení. Tak to majú geekovia radi.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin