Grilovaný encián U suseda

Mohol by som napísať reportáž o dedinskom festivale v Červeníku… keby sa neprihnala veľká búrka a celé to nezrušila.

Pod stejdžom ostala mláka veľká ako miestne ihrisko, program s Arzénom a škótskym strýcom, ktorého nikto nepoznal, sa musel zrušiť.  Ale nie je to voda, ktorá pomaly eroduje meno agentúry Topest, ktorá sa „vracia ku koreňom“.

Stihol som pár pív a jeden grilovaný encián, tu dole na obrázku. Je to presne to, čo vidíte. Stálo to skoro 10 eur… Vlastne, stánky s jedlom v tom Červeníku nemali nejak jasne napísané ceny, buď sa tam presná cena nespomínala, alebo tam bola nejaká vágna gramáž neviemčoho. Taký encián stojí v obchode dakedy aj jedno euro, no a krumple a kapusta išli asi hore, no skrátka veľká večera :P. Asi sa spoliehali na to, že všetci budú opití a bude im to jedno. Aspoň mi opiekli pekne na veľkej platni, aj s veľkým ohníčkom na krumpličkác – a potom prišla tá letná metelica, prevrátila jeden záchod a poumývala pivné pulty. Chcel som si zistiť niečo o stánku, ktorý zalieva dážď na obrázku, ale web im nefunguje a názvov so susedmi je docela dosť :P

Tak aspoň pár postrehov z festivalu :). Miko z Gladiátoru asi 20 x povedal niečo o teplom počasí a ďalej úspešne cestuje s kapelou naspäť v čase. Dokonca vytiahol aj jeden starý kus z knihy Tisíc a jeden vtip: je také teplo, že mi doma jedno pivo vypilo druhé, hahaha. Ale aby som  mu nekrivdil, publikum mali zaplnené, na festivale, ktorý mal očividne nižšiu návštevnosť než v minulosti. Nie tak Greksa, ktorý hrá len covery a nejak to tam škrípalo…. a opäť, nemohla za to búrka, že pri zábradlí stálo zhruba 10 najskalnejších.

V miestnej krčme bola jedna krčmárka extrémne naštvaná a nadávala na emigrantov zo susedných obcí (čo tam chodia, keď majú miestni hody). Medzi SBSkármi bola aj jedna tínedžerka v šortkách, taktickú vestu mala rozopnutú a bez taktických predmetov. Nakoniec to celé skončilo pod bielym stanom, ktorý sa začal pod vodou prehýbať, pár mládežníkov sa vykúpalo v kalužiach, staršie návštevnice si zabékali, jeden sa tam povracal a to bolo celé. Na druhý deň v nedeľu tam Boris Kollár robil kortešačky. Ide to s Červeníkom dolu vodou.

Grilovaný encián v Červeníku
Grilovaný encián za 10 euro

O autorovi Zobraziť všetky články

admin