Heymoonshaker

Heymoonshaker, malá hviezdička z Pohody 2015 sa vrátila do Strednej Európy. Ale keďže Pohoda párty sme nestihli, tak sme sa podívali na ich malú show aspoň do Zlína.

Duo Andy a Dave, bluesová gitara a beatbox. Sú veľmi dobrí, však ako inak, keď sa vraj stretli na ulici. Inak by asi ako hudobníci neprežili. Sú až tak dobrí, že určite môžu mať báb koľko chcú. Možno aj nechcú :). No, svetobežníci.

V Zlíne zahrali v nejakom klube pri intrákoch Fénix. V klube bolo celkom teplo, na to, že vonku bola zima. Kúrili dobre – akurát piatok večer a relatívne málo ľudí došlo. Ich chyba, ale je pravda, že Heymoonshaker asi nie každý pozná. Andyho gitara by bola len jednou z mnohých nebyť kvalitného beatboxu Davea Crowa. Hlavne ten jeho basový zvuk, frr, dsss, dam buuutsss. Mať vlastný štýl sa stále ráta, napr. ich predskokan Lazer Viking je mix asi osemdesiatych šiestich štýlov, ak dobre čítam na internete.

Vlastne aj ten Viking ušiel. Pár teplých pesničiek, havloidné nohavice a nikto ho nebil za to, že sa vešia za trubky ako u nás. Hodne veľký týpek. Prezentuje sa ako odstredivý sebestredný excentrický muzikant z Prahy, s ladnými pohybmi. Na svojom Facebooku pôsobí normálnejšie ako na koncerte – stále rieši, čo o ňom niekto napísal a čo si myslia kritici. Na piatok večer celkom slušná zábava s teplým koncom.

Až sa vám zdá, že reptám na ten Fénix, tak na to, že je to mesto, čo dalo Česku najväčšieho kapitalistu aj komunistu, tak tam mali strašné pivo. V menu lístku napísané dve značky, ale čapovali niečo úplne iné, až som sa prepracoval ku kyselej Plzni v pohári Starobrno, vlastne neviem prečo to píšem do hudobnej recenzie :p.

Lazer Viking

O autorovi Zobraziť všetky články

admin