Debata Kto lajkuje extrémizmus

Od stredoveku sa toho až toľko nezmenilo. Aj vtedy boli na učených dišputách najlepšie tie posedenia večer v krčme. 

Vlastne som bol až na dvoch diskusiách – Kto lajkuje extrémizmus niekedy okolo 17. novembra ešte v minulom roku, a teraz, na debate s Jánom Benčíkom a Samom Marcom. Obe skoro zbúrali internet. Teda skoro.

Na takú diskusiu, kde bratislavská kaviareň diskutuje sama zo sebou (lebo sa boja pozvať Rostasa) chodia vždy tie isté typy ľudí. Dokonca aj keď je to v Trnave. Väčšinou hlúčik študentov a absolventov humanistických smerov, ktorých životným cieľom je neživiť sa rukami a medzi nimi je známy filozof, ktorého nikto nepozná. Dosť často v hľadisku sedí aj skupina svadobčanov, ktorá sa zdržala dlhšie v staničnom bufete, potom nastúpila do nesprávneho vlaku a teraz sa čudujú, prečo mladomanželia nechceli mať obrad v kostole. V kúte sedí vždy  opustený chlapík, ktorý plní Facebook svojimi predpoveďami o občianskej termonukleárnej vojne a v aktovke má chleba s tlačenkou, potom sú tu zástupcovia národných síl so slovenskou vlajkou, ktorí jastria očami naokolo, jeden z nich si všetko nahráva na mobil (video na výšku) a ešte babička, ktorá stráži toho najmladšieho, aby nešiel domov s holými krkmi.

No a celá tá spoločnosť sedí v spotenom sexuálnom napätí a nad všetkým sa vznáša duch dr. Tisa. Skrátka – diskusie bývajú väčšinou pekná nuda. Ľudia sa porozprávajú, sem-tam si niekto dá pivo v bare a potom sa rozídu domov. A potom vybuchnú internety.

Je možné, že som bol na úplne inej debate. No hej, trochu si tam diskutujúci pritakávali, nikto na nikoho neútočil, diváci sa hanbili niečo spýtať a hotovo. A potom už len na Facebooku čítate ako kto koho podreže. Tak kde som to bol?

Po diskusii s Benčíkom nejeden čitateľ alternatívnych médií zaľutoval, že tam nebol, pretože 1. dal by mu po tlame 2. rozbil by ho na dve polovičky 3. donútil ho jesť obed slamkou. Vlastne došlo aj k dosť drsnej bitke, keď prišiel 40-kilový feťák k piatim „našim“ (vždy sú naši proti vašim), ale potom odišiel. Nič nie je bizardnejšie ako diskusia na internete o živej v diskusii, kam sa všetci hanbia prísť a preto len sedia za počítačom.

Irena Biháriová napísala, ako cez prestávku si boli zafajčiť pred kino a obdeľač postával chlapec, ktorý vyhadzoval internety do vzduchu ako dá všetkých dole a naživo sa ošíval ako panic v kravíne a nakoniec nič nepovedal, len si hanblivo pozeral pod nohy. Teraz neviem, či je to dobre, že sú tí internetoví fighteri takí zbabelí alebo nie :P. Jedno viem určite – až budem riaditeľ veľkého podniku, tak za zamestnancov chcem presne tieto typy, čo sa do internetu stále niekomu vyhrážajú.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin