Kuko / Horkýže Slíže / Frenkie bar

Pred jednou pesničkou vo Frenkieho bare Kuko povedal: „Toto bude za 20 rokov strašná pičovina.“ Vec, ktorá stojí za zamyslenie.

Neviem, či mal na mysli, že už melódia nebude znieť tak ľúbezne, alebo text bude za opicami, poprípade rifle muzikantov budú za tie dve dekády pripomínať zvoncáky Michaela Douglasa v Uliciach San Francisca. Vážne, ako to bude za 20 rokov znieť? A nebudú Horkýže Slíže vtedy už na dôchodku v Karibiku popíjať rum, fajčiť havany a hudobé nástroje im budú už len na to, aby im mladé Jamajčanky mali o čo rozbíjať kokosové orechy?

Nebude už slovenská hudba vtedy totálne v  …? Rap to bude po smrti ako punk a mladí sa budú zabávať niečím novým. Ešte staré relikty budú ťažiť odrobninky zo starej slávy. Ego bude mať pandero a plešku a bude vystupovať holý v kabaretnej šou. Rytmusovi bude ťahať na 60-tku, Darinke na 70-tku a Evke Mázikovej na stovku. Martinko Jakubec bude mať novú dôchodkyňu, pretože Božana bude už sláve božej. Do módy sa vráti prehadzovačka Dušana Grúňa. Desmodov budú nenávidieť všetci piataci na ZŠ, ktorí sa o nich budú musieť povinne učiť na hudobnej výchove. Julo Viršík už nebude blokovať Maduar v rádiu. Pentagramček ohlási comeback. Majk Spirit bude predseda parlamentu a Maťo Ďurinda riaditeľ hospica. Ale čo bude vtedy vyhrávať v rádiu a na čo budeme chodiť a koncerty?

Možno že tí Horkýže Slíže predsa len nebudú takí zlí. Takže zatiaľ – vďaka bohu za nich.

Jo a to hlavné – Galéria z koncertu Horkýže Slíže 8. novembra 2014 vo Frenkies bare.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin