Indická reštaurácia Everest v Brne

Poznáte nejakú indickú reštaruáciu, kde by to bolo fakt dobré?

V Brne na ulici Veveří sme si urobili zastávku v reštaruácii Everest. Obsluha vyzerala indicky a nevedeli ani po česky :) Čo neberiem ako mínus. Hneď vedľa bol podnik Immigrant a z druhej strany rodinné ázijské bistro Pho Eden s čajom zdarma :). Pestrá medzinárodná ponuka. A zrovna v tejto ulici nevládne ani drahota.

Nuž ale k Everestu. Sadli sme, objednali… a hodinu čakali. Po pivkách nás napadlo o 60 minút sa čašníka opýtať, či na nás nezabudol. Ten dobrý chlapec vytreštil oči a čosi zadrmolil. Čo si asi tak myslel, že čo mu tam hodinu robíme :). Na doladenie zábavnej historky len doložím, že som nedávno čítal článok, ako indický komik nebol v pražskej kaviarni 6 minút obslúžený a hneď načal na Twitteri rasovú otázku :).

Ale nakoniec predsa len pristál zaslúžený obed na stole – na obrázku to červené, čo vidíte, je Lamb Madras a to druhé Lamb Bamboo. Jahňacinka (pekne krehká) v rajčinovej alebo bamusovej variante. Ako to už býva, s tej úžasne sýtej hustej nakorenenej omáčke, ktorú verím, že v Indii jedia len raz za rok, inak by boli všetci ako Halina Pawlovská. Taký úplne normálny obed. Najlepšie na tom je tá ryža – chcel by som vedieť, ako ju pripravujú. Každé jedno zrnko sa dokonale oddeľuje.

Pivo – tragédia. Objednali sme si jedno, došlo druhé a na účtenke bolo tretie. Pivo Chakra znie síce zaujímavo… ale s prehľadom jedno z najhorších pív, čo som v živote pil. Veď ho ani nepripravuje pivovar, ale výrobca pálenky. Tak schválne – etiketa iba po švédsky, nórsky a fínsky. Vyčítal som z neho, že je tam 4,7 % alkoholu. A neskutočná nasládlá alkoholová chuť, ako u pív, kde je dvojnásobný obsah alkoholu a nie sú dobre navarené. Na etikete svieti hrdé „Since 2005“ a upozornenie, že pivo nie je vhodné, keď sa pokúšame otehnotnieť. Ale aspoň bolo trochu exotiky. Predsa len indické pivo nepijeme každý deň.

Pridám ešte obrázkok z vedľajšej pivničky Pho Eden. Keby som tam býval v okolí a rozhodoval sa kam chodiť, tak asi na Pho. Indické reštaurácie majú u nás zatiaľ veľmí nízku úroveň a vyzerajú skôr ako startupy nejakých študentov, ktorí nevedia ako na to, a nemajú na to ani kapitál.

Pho Eden v Brne

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin