inon zur

 

Nositeľ tohto hebrejského mena je uznávaný áčkový skladateľ, ktorý pôvodne chcel tvoriť pre filmy a televízne relácie (čo sa mu aj podarilo). Našťastie sa presunul aj k videohrám, kde vytvoril podmaz k najvýpravnejším RPG a MMORPG hrám. Na svedomí má aj pokračovania po Jeremy Soulovi Baldur’s Gate 2 či Icewind Dale 2. Netreba zabúdať ani na Fallout 3.

Okrem veľkých hitov v ukážkach dole sa motal aj okolo Star Treku, Crysis, Prince of Persia, Pána prsteňov a mnoho ďaľších hier. Videohry vraj hrá veľmi rád, dokonca to jeho práca aj vyžaduje – potrebuje si zahrať vývojarsku verziu hry, kým k nej zloží hudbu.

Skladá veľmi rýchlo a flexibilne, často keď už je hra skoro hotová. Hry vo vývoji sa veľmi často menia – na rozdiel od televíznych projektov či podrobne naplánovaných filmov. Preto vsádza na intuíciu a nie na dlhodobé plánovanie. Tento prístup netrpezliví investori určite oceňujú, ale získavajú tak aj hráči, pretože Inon je skrátka stále špička a ide mu karta.

Jeho tvorba je typická mohutným orchestrálnym prejavom, chorálmi, ale aj citlivými sólami. Do toho primiešava trochu klasiky, trochu jazzu a hlavne svoj obľúbený etno štýl, napríklad arabskú flautu a podobne. Keď už sme pri tých Araboch – roky služby v Izraelskej armáde ho vraj dosť zmenili a aj preto emigroval do USA a žije v Kalifornii (ostatne ako veľa iných skladateľov, ktorí sa usádzajú „pri zdroji“). Hudbu vyštudoval v Tel Avive. V súčasnosti zbiera jednu cenu za druhou, najväčšieho uznania sa mu dostalo za soundtrack k hre Dragon Age.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin