Exit 2020

Skokan roka: pán premiér. V deň volieb nikto netušil (a on najmenej), že do čela vlády zasadne osobnosť tohto typu. Keby Igor slúžil na mori v službách Jeho veličenstva, bol by veselým írskym námorníkom, co má na starosti piecku a ktorého často bičujú, lebo loď každú chvílu ohrozuje požiar. Rozhodne by nikomu nenapadlo, že mu majú zveriť kormidlo.

Prekvapenie roka: Eduard Chmelár. Keď odišiel z politiky, všetkým spôsobil malý šok. Nikto totiž netušil, že v tej politike vôbec je. Kedže ale Eduard stále píše nekrológy, do ktorých vkladá svoje fotografie a svoje veselé historky, súdim, že si ešte necháva otvorené zadné vrátka na bombastický návrat.

Prepad roka: Róbert. Všetko sa mu pod rukami drolilo. Na druhú stranu – vy sedíte doma v gumákoch a v prešiváku a na Jednotke pozeráte Pumpu. Róbert leží vykokotený na pláži v havajskej košeli, útroby má plné rumu z karibskej cukrovej trstiny a vie, že sa nachádza v štáte. ktorý nemá uzatvorenú zmluvu o vydávaní zločincov zo Slovenskou republikou. Tak kto je tu vlastne na tom zle?

Čestný člen siene slávy: Tibor Rostas. Celoživotné dielo je zavŕšené. Banán v posledný deň roka. Tak dlho na ňom pracoval. Nuž veru, sláva, poľná tráva, ani Lunetic a Backstreet Boys nevydržali na vrchole 20 rokov.

Rétor roka: Marián. Keby neprišiel Covid, musel by si ho Marián vymyslieť. Dovtedy totiž stavil všetko na jednu kartu – obranu slavianstva pred moslimami. Stala sa však zrada. Jediný Slovák komu ušla žena za moslimom je on sám. Nuž, keby na onu dovolenku šli s Frederikou do slovenských hôr, tak by sa im to asi nestalo. To je tak, keď Slovákovi smrdia Tatry. Našťastie, Covid je výborná téma – ukázalo sa, že množstvo Slovákov veľmi baví, ak ich sa ich susedia pomaly v bolestiach dusia.

Prezliekači kabátov: kandidáti v amerických prezidentských voľbách. Na väčšinovom volebnom systéme je zaujímé okrem iného aj to, že nemá zmysel vydržiavať viac ako dva bloky. Väčšie strany pohltia menšie, aj s ich úchylkami a zvláštnosťami. A tak Donald, rozmaznaný milionár z golfových klubov, musí predstierať, že sympatizuje s otrhanými ozbrojenými rednekmi v maskáčoch a Joe, chlapík, čo 50 rokov pohodlne prevegetoval v úradoch hlavného mesta, sa zase musel bratať s hipíkmi, ktorí by najradšej všetky úrady zrušili.

Škoda, že som si v Novom roku 2020 nedal žiadne predsavzatia. Ak by som si nejaké dal, tak som ich v priebehu roka nevedomky dodržiaval. Tu je zoznam mojich predsavzatí do roka 2021:

O autorovi Zobraziť všetky články

admin