Pivo - TV - futbal

„Nemôžete byť poriadna krajina, pokiaľ nemáte aerolinky a pivo. Futbalový tím a jadrové zbrane vám tiež pomôžu, ale hlavne treba to pivo.“ (Frank Zappa). Ako prečkať búrku? So šiestimi pivami a futbalom v televízii. (James Griffin)

Pivo, futbal a baby, to je vraj geniálny koktejl pre život. Niektorí muži však vravia, že načo nosiť dievčatá do niečoho, čo je už beztak dokonalé. Kedysi, keď sme nemali káblovku a v nej dvadsať športových kanálov (alebo internet stream), bol život veľmi ťažký. Veľké kluby z Anglicka alebo Talianska sme mohli obdivovať tak cez štatistiky v novinách. Ono aj na tých malých Tesla alebo Orava televízoroch to nebola až taká show…

Dnes máme ploché obrazovky s krásnym obrazom, s rozmermi, ktoré sa neustále ženú do šírky a cenou, ktorá stále padá. Časy, keď ste na televízor museli dať 4-5 výplat sú preč, dnes vám na slušný obraz stačí jedna a ešte vám zostane aj na to pivo. Hlavné parametre, podľa čoho si vybrať kráľa obývačky sú uhlopriečka, rozlíšenie, typ displeja a niekoľko ďaľších ukazovateľov, ktoré vám ukáže test televízorov.

Futbalové krčmy pretekajú tými istými chlapmi – pracujúcou triedou, ktorí majú radšej pivo ako víno. Tými čo sa celý život pohybujú v istom priestore a milujú tie isté kluby, ktoré nezmenia ani na smrteľnej posteli. Delia sa na tri podskupiny – fanatikov, štandardov a tými, čo chodia s partiami (tzv. dvojtýždňoví fanúšikovia). Je dosť jasné, prečo sú najväčší sponzori futbalu práve pivovary. Heineken si podchytil ligu majstrov, Carlsberg Eurošampionát, Budweiser World Cup…  v Česku do futbalu veľa vrážal Gambrinus a u nás Corgoň. Sú veci, ktoré sa od seba nedajú oddeliť.

Ako si vybrať televízor špeciálne na sledovanie športu? No, jasné, treba aby to bolo veľké a lopta (puk) boli dobre vidieť. Zatiaľ nepotrebujete supertechnológie typu 3D alebo 4K. Ak sa pred obrazovkou tiesni veľa ľudí, je dobrý televízor so zakrivenou obrazovkou – a tie dnes vyrába máličko výrobcov (aspoň v niečom boli staré dobré časy lepšie). Potrebujeme obrazovky s kvalitným a hladkým rozmazaním pri pohybe (tento podceňovaný faktor sa už veľmi líši pri jednotlivých televízoroch). Potrebujeme tiež poriadny zvuk – keď je televízor pustený nahlas. Väčšina televízorov má dobrý zvuk potichu… ale pri majstrovstvách je povolený hučať na celý panelák. Pri kúpe čohokoľvek je dobré prehľadať internet a stránky, ktoré sa venujú testovaniu produktov ako napríklad TestKvality.eu.

Pre intelektuálov, ktorí neprepadli čaru guľatého čuda a tľapkania sa po zadkoch, ostáva čítanie kníh a test čítačiek kníh.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin