Sessler 6-sladová 12-tka

Dvojka Bílych andelov (trnavské pivovary).

No hej, zase som dal dokopy podivnú dvojicu piva, nemajú totiž vôbec nič spoločné, sú to dva rôzne žánre. Karpat Mustang je 13tka, nepasterizovaná, nefiltrovaná APA a závodník od Sesslera zase to, čo má v nadpise. Nuž, ale takto mi pristáli na stole… a na mne je rozhodnúť sa, ktoré by som si dal zase. Obe pivká som dostal v čistej forme, ale pri oboch mi čosi chýbalo. Obe sú piteľné, prirodzene, a pivára určite neurazia.

Mustang od Karpatu aj 6-sladovka od Sessleru majú podobnú medovú farbu a penu, ktorá nie je krémová (Sessler je mútnejší). A tým podobnosť končí. V Mustangovi dominuje chmeľ – ako inak, módna, citrusová (možno lesné plody) chuť. Trošku horké, ale veru i slzičku kyselkavosti tu nájdeme. V tomto žánri, ktorý na Slovensku nie je veľmi rozšírený, nejde práve o najvýraznjšie pivo. Skôr také na spláchnutie dňa po robote.

Ale ani Sessler nie je pivo, za ktoré by ste normálne vyhodili veľa peňazí. Tu naopak, dominuje jasná sladová chuť, samozrejme. Nikoho neprekvapí, že tých chutí je pri 6 druhoch sladu viac. Ja som tam cítil aj niečo ako cukríkovosť či maltu, a aj chlebovinka tu pekne prerážala. Pivo mi na začiatku voňalo úplne inak ako na konci.

Tak som sa nakoniec zamyslel, ktoré pivo by som si dal ešte raz a dospel som k poznaniu, že ešte asi skúsim ďaľšie kúsky od zmienených pivovarov. Nič proti Mustangovi ani 6-sladovke, ale testovať sa musí.

Karpat Mustang 13-tka

O autorovi Zobraziť všetky články

admin