Pivo Kameník

Súboj Dávida s Goliášom…. Goliáš si zase líže rany v kúte, Dávid ho vyváľal v prachu.

Z toho gambriuského virálu, kde tvrdia, že láska k minipivovarom je len vsugerovaná myšlienka, sa stále nevieme vysomáriť. Zase tu máme pivo z klasického pivovaru a z malej reštaurácie – a to druhé, samozrejme, vyhráva na celej čiare.

Pelhřimovský pivovar bol ešte pred 15 rokmi vo veľkom prúseri, ale odvtedy to s ním ide hore. Sponzorujú festival a na dveri otvorených dverí im hrali Maxim Turbulenc. To musí byť silná značka :). A hlavne – ich pivo Poutník dvanástka na internete každý ospevuje, vraj vyhralo aj nejaké ceny, no aj nároční pivári mu udeľujú skoro plný počet hviezdičiek. Keby sme mali byť neobjektívni, dali by sme mu nula z piatich a ešte si vypýtali naspäť peniaze.

Pivovar Poutník za to nemôže, ale načapované nám bolo v takej kvalite… to už ani neboli špinavé trubky, ako sa vraví, ale skôr vypucované zvratkami miestnych štamgastov. Nestráviteľná špina v pohári – hanba na Zoborskú studňu. A pivovary by si mali lepšie strážiť, kde dodávajú pivo. Naozaj, ľudia, starajte sa o to, aby bolo pivo čisté…

Trochu poniže od Zoborskej Studne v Nitre je krčmička U Vlka (Vináreň? Trogár? názov presne nevieme), ktorú sme tu už raz spomínali pre ich domáce pivo Trogár. Tu sme si dopriali Kameníka – a bolo to výborné pivo, s plnou chuťou, peknou farbou a penou, vôňou ako leto a celkom dlhým chlebovitým dojazdom. Hoci opäť v pohári so zlým nápisom, Kameník vybil kolegu Poutníka. A to túto jedenástku varia v nejakej reštaurácii u Bizona, v nejakých Čižiciach (ČR). A teraz buďte múdri.

Pivo Poutník

O autorovi Zobraziť všetky články

admin