Warhorse pivá / Malešov

Nepřátel se nelekajte, na množstvie nehleďte, pána svého v srdci mějte, proň a s ním bojujte a před nepřátely neutiekajte!

Nebudeme sa tu baviť o firme Warhorse, ani o Kickstarteri, ani o hre Kingdom Come, ba dokonca ani o husitoch… ale o pive. No, pretože táto partička má okrem veľkého skillu aj dobrý marketing. Takže si nechali navariť pivá s tématickými etiketami. Fajn nápad. Veľmi vkusný darček :).

Pivo uvarili v pivovari v Malešove a v sade sú štyri – Knecht (Stout Imperial), Kumán (XXL Lager), Žigmund (India Pale Ale) a jeho nešťastný brácho Václav (Pale Lager) – mená sú trošku poslovenčené, lebo aj tu nás sem-tam udrel husitský cep do vody.

S ochutnávkou sme začali s Václavom a tu jediný-krát narazila kosa na kameň. Pivo bolo po záruke – jeden mesiac. Zvyčajne by to nevadilo, voľakedy, keď sa pivo dobre skladuje, sa dá vypiť aj rok po záruke. Toto sa veru nedalo. Kyslé bolo ako elektrolyt, a to je u piva plzenského typu trochu problém. Chyba sa stala niekde na linke medzi užívateľom a darčekovým obchodom, distribuovať potraviny cez suvenírový e-shop asi nie je najlepší nápad… Takto padá zlé svetlo na pivovar v Malešove, aj keď za to asi nemôžu. Kyslá pachuť trochu ostala v ústach aj pri ostatných vzorkách….

… tie našťastie po záruke už neboli a všetko s nimi bolo v poriadku. Kumán bol silná dvadsiatka (8,5 % alkoholu), dlhšie zrejúci ležiak, nepasterizovaný, nefiltrovaný – chutný a s grádami. Pivko s červenou líškou Žigom na obrázku bol IPA a to celkom podarená. Akurát sa nám zdalo, že citrusovo-horká chuť je trochu menej intenzívna ako u iných pív, ale možno za to mohol ten Václav :). Nuž a nakoniec tu máme Knechta, Russian Imperial Stout, anglický typ piva, ktorý sa vyvážal dosť do pobaltia. Posledná vzorka bola najzaujímavejšia, niekto by si toto silné pivo (8,1 % alkoholu) mohol pomýliť s kávou, tak silná chuť kávoviny v ňom bola. Pivko bolo aj dosť hustejšie, posledné kvapky, čierne ako egyptská noc, sa ledva vyplazili z hrdla fľašky – kvalitný a piteľný asfalt.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin