Karpat IPA 15°

Trnavský pivovar Karpat je čerstvá novinka na trhu.

Dal sa ochutnať už na Salóne pive, hoci tam tvrdili, že pivovar ešte nefunguje úplne a už ho tu máme – a k pivu sa dá dostať aj v iných mestách, napríklad v Bratislave alebo v Nitre (naša vzorka je z nitrianskeho Mariatchi baru).

Ďaľší pivovar – výborne. Ochutnali sme zrovna päťnástku IPA, čo asi nie je najreprezentatívnejšie pivo, ale s tými IPA-mi sa roztrhlo vrece, strašne sú v móde a každý pivovarník ich pomaly má vo svojom portfóliu. Táto Karpat IPA nebola zrovna „najipovitejšia“ – ani tak veľmi horká, ani citrusová (taká dievčenská), bez nejakej bočnej chute, ale ani alkohol tam veľmi nerazil. Pivo, čo neurazí. Stálo dve eurá ako to u špeciálnejších pív už chodí.

Navzdory faktu, že pivovar Karpat nie je úplne trnavský ani úplne karpatský im želáme veľa šťastia :).

Boont Amber Ale od Anderson Valley Brewing Company sa v dueli objavil kvôli rovnakej medenej farbe a kvôli tomu, že ho čapovali v neďalekej krčme ako Karpat :). Inak je to trinásť-a-polka pivo s 5,8 % alkoholu… Barman niekoľkokrát zopakoval, že je to legendárne americké pivo. Nuž, na Beer Advocate má naozaj pekné známky, ale poznáte to, v Amerike sú zvyknutí na vodu (vraví sa, že európske silné pivo má grády ako lacná americká whiskey) a keď im dajú poriadne pivo, tak sú z toho vedľa.

Takže opäť pivo s peknou farbou červeného jantáru a plnou chuťou. Pena sa porúča skoro, ale na druhej strane oceána to tak má byť ževraj. Najzvláštnejšia je vkusná ovocná chuť ukrývajúca sa v strede piva a ktorú cítiť aj trošku po závere. Ľudia sa nezhodnú čo to je – slivky, lesné ovocie, dokonca broskyne, trošilinka karamelu. Tento Boont je vraj vlajkovou loďou svojho pivovaru a preto je pre proletára našinca trochu drahšie – 3 deci stálo až 2,70 eura. Asi to nie je pivo typu, dám si desať a potom sa uvidí, ale na vkusné občasné popíjanie s malíčkom vystrčeným dohora môže byť celkom fajn.

 

Boont Amber Ale - Anderson Valley Brewing Company

O autorovi Zobraziť všetky články

admin