Kingswood Apple Cider

Kingswood Apple Cider má ambíciu byť vlajkovou loďou nového typu pitia alkoholických nápojov. „Pociderujú“ sa Slováci?

Hráčov je zatiaľ na našom trhu málo. Kingwood je presne taký ako čakáte – jablkový, trochu kyslý, trochu sladký, ale vôbec nie kvasinkový (čo by sme čakali, keď sa nápoj vyrába kvasením). Má ako taký „říz“, ale dá sa vypiť pekne rýchlo :). Na rozdiel od konkurenta Somersbyho, do ktorého púšťa výrobca bubliniek o niečo viac.

Zabudnime však na chuť, vôňu a bublinky. Pre slovenského spotrebiteľa môže byť rozhodujúca cena a tá je – pomerne vysoká. Videli sme nejaký leták, kde bol Kingswood po 89 centov, skôr to však bude drahšie a v praxi sme ho pili za 1.50 eura, čo je dosť. Rozhodne, človek, čo má príjem do 500 euro sa asi zamyslí, či si nedá radšej pivo. Myslíme, že keď cena klesne na úroveň Radleru, tak vtedy to začne byť zaujímavé – s tým, že aj balené aj čapované cidery sú ale len 0,4 litrové.

Na TV Nova spravili test 5 ciderov a Kingswood skončil na 2. mieste, pričom nejaký pán tam vysvetľoval rozdiel medzi anglickým (pivový, dochucovaný) a francúzskym (vínový, prírodný) typom ciderom. Na stránke pivnici.cz zopár českých užívateľov Kingswooda veľmi nepekne vysmiali s tým, že to ani je cider. V skutočnosti je však Kingswood vlastne taký „najmuštovejší“ (najkyslejší) z tých troch značiek, ktoré sa nám na Slovensku dostali do rúk :). Rozhodne by však zákazník nemal čakať, že cider ručne prešujú starčekovia na vidieku a potom ním plnia dubové sudy, ako to môže vyznievať z reklamy. Predsa len, ide o masovú výrobu a nejaké dochucovanie a dobublinkovanie tam asi je.

Mimochodom, reklamu má Kingswood (patriaci do portfólia Topvar) veľmi slušnú, už zbierame nálepky na klobúčik :p. Na veľmi peknej webstránke majú mapu, kde sa dá Cider dostať, ale tá je momentálne dosť neaktuálna. Uvidíme, čo spraví s Kingswoodom čas, keď pominie uvádzacia reklamná masáž a ceny sa utrasú. Napríklad PR články nasadené do agentúr sa nám zdali až príliš… reklamné. Ostatne, aj tých radlerov je už v obchodoch o dosť menej než pred časom.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin