Mangafest 2015

 

Mangafest je malé, trochu zvláštne putovné podujatie, kde nie je veľa mangy, nebýva pravidelne a už vôbec nie na jednom mieste. Webstránka zamrzla v roku 2012. No aj tak, na koniec Petržalky do DK Lúky (to je už na takom konci, že je to skoro na roli) dorazilo niekoľko stovák návštevníkov, podľa organizátora okolo 500 ľudí.  To je veľmi slušné, keďže v spomínanom kulturáku už boli aj cony s 20 fanúšikmi :).

Na začiatku čakalo všetkých milé prekvapenie – nikto nepýtal vstupné. Letný darček komunite, podľa FB stránky. Inak tam niekde na stene visel papier, kde sa písalo, že v spomínanom DK Lúky bývajú kultúrne podujatia zadarmo, tzn. dotované – čo je fajn. Napriek tomu sa niekoľko hlasov na internete aj tak ozvalo, že čakali väčší komfort a viac než len 2 stánky :). Nuž, niektorým je ťažko vyhovieť.

Počasie bolo všelijaké, aj pršalo, aj svietilo slnko, okolie bolo oblepené urban ceduľami typu pohrebníctvo, pri ktorých sa fotili cosplayeri, v neďalekej sídliskovej obývačke (krčme) stála kofola 80 centov a tak. Na Miss Anime sa našli tri odvážne missky, akurát promenáda v plavkách nebola, ale človek nemôže mať všetko.

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin