Topfest 2015

Podaktorí zrejme ešte triezvejú, ale už je to raz tak. Ďaľší Topfest odfúkli vetry času.

Najväčšie hviezdy si organizátori vybúchali pre istotu už v piatok (Stratovarius, Arch Enemy, Within Temptation, The Exploited s klasickou baladou Fuck the USA – slušný lajnap), v sobotu boli „len“ Twisted Sisters a odpočinková nedeľa patrila prevarenej domácej scéne s Táslerovcami a Lúčnicou na konci. Z neznámych kapiel určite niečo zaujalo. Jury z Konfliktu zase tvrdil, že sa nikdy nezapredá pankáčskemu životu. Chudáci pankáči inak, každý rok máme pocit, že mladnú (alebo my starneme?), ako tam smutne sedeli, keď hrali Kryštof :).

Boli aj nejaké novinky mimo muziku? No, o tom Topfest nikdy nebol, ale zopár drobností sme zaregistrovali. Napríklad areál s hrami pre fajčiarov, kde si tabakové firmy robia reklamu za peniaze, ktoré majú dávať na boj s chorobami a prevenciu :). Prvýkrát v živote sme videli hotdog za 1.50, kde predavačka napchala párok do polovičky mini-rožka… ako tam ten párok trčal… ale ušetrili 2 centy, takže sa ešte uvidíme. Inak boli klasické hotdogy zase o čosi drahšie a kebab za 4 eurá ste kľudne dostali… bez ničoho :). Len tak, čisté mäso (kuracie).

Ale čo budeme plkať, stále nás to baví. Za pozornosť ešte stojí, že neboli Radlery, ale na Slovensko sa možno potlačí nový cider – Somersby tu mal svoj stánok s plechovkami po 2 eurá. No a ešte chudáci VIPkári, tí zase nariekali, že majú malý komfort. Čo ja viem – načo si platiť extra za sedenie na slnku kdesi bokom, keď človek môže ísť rovno do kotla. Topfest je sranda (keď neprší).

70 x foto z piatka Topfest 2015 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin