Mikkeller Peter, Pale and Mary

Minirecenzia bratislavských prevádzok, ktoré samy seba nazývajú La Putika. Bolo by pekné ich obísť šesť, ale ja som bol len v dvoch :p. Pokiaľ ma Google neklame, tak dvojka je na Klobučníckej ulici v centre a štvorka na Tomášikovej.

Mikkeller Peter, Pale and Mary. V dvojke som si dal toto malé (žiaľ) pivko, pri ktorom je na prvý pohľad jasné, že divný názov je veľmi dôležitý :p. Pivo je slabé, drahé (vyše euro za deci…), ale svojím spôsobom zaujímavé. Je to už niekoľký kus, na ktorý narážam, ktorý si uvádza veľmi moderne, že je to gluten free. Tomu sa nerozumiem veľmi, žeby to vyrábali z ovsa a nie z jačmeňa? Pre mňa si môžu písať aj vegepivo :P. Ako som spomenul, chutilo mi, pri svojej ľahkosti si pivko zachovalo akú takú ostrosť, a príjemný ovocný odér. Pena nebola veľmi krémová… a keby som to pivo poznal, pre vyššiu cenu by som si ho asi nedal – dobré pivo OK, ale zase nebol to až taký zázrak.

Koutská desítka

Kout desítka. V dvojke La Putike som si dal klasickú desinku. Mali síce na tabuli napísaný nejaký špeciál, ale bolo mi povedané, že ešte neprišiel. Hm. Veľmi rád by som zrecenzoval tohto eurokouta, ale vážne, už ma to ani nebaví, ani si nepamätám tieto drobné subtílnosti medzi rovnakými ležiakmi, ktoré vyhrávajú súťaže s menami ako Pivex a pod. Pivo pre kráľa Šumavy. Jasné, dal som si hneď ďalšie a potom som spokojne odkvačil, len už neviem, čo písať do recezie. Hádam len to, že si barmanka plietla Kout a Svijany, alebo že toalety v tých La Putikách nie sú veľmi na úrovni (prvá vec, čo treba na krčme pozerať – aké majú záchody. V La Putikách to boli skôr také hajzlíky). V tej dvojke napr. páni nemali na dverách ani ceduľu. Viem si predstaviť, ako taký hanblivý Japonec donesie plnú nádrž do hotela po 10 hodinách, lebo nenašiel správne zariadenie v centre Bratislavy.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin