Fluffy Pancake trhaná palacinka

Na Klobásovom festivale v Bojniciach (alias Klobfeste) ma zaujala jedna vec. Neboli tu žiadne klobásy.

Teda, podľa všetkého v nejaký čas tu zrejme bolo plno klobás. Napríklad keď súťažili stredoškoláci v ich výrobe, alebo tu boli dáki Srbi či Slovinci aké majú klobásy doma. Evidentne to nebolo v čase, keď som sa na festivale nachádzal ja (v piatok poobede). 10 euro vstupné a nikde žiadna klobása, prisámbohu. Iba spomínaní Slovinci v kotli varili oškvarky. To som sa zase nechal nachytať reklamou :p. Ešte stojí za zmienku, že tam mala rozložený stan politická strana SAS, kde v poloprázdnom areáli stálo asi 10 zúfalcov nakope a všetci vyzerali, že chcú lízať politickú smotanu (načo je taká propagácia, keď ani klobásy nedávajú ochutnať?).

Tak čo na Klobfeste bez klobás, s Tulim Vojtekom a spievajúcimi stredoškolákmi? Dal som si dve sladkosti a šup domov.

Fluffy pancakes. Hore na obrázku, to lepšie. Potrhaná placinka…s čímsi višňovými, posekanými mandľami a asi aj karamelom a šľahačkou…ummm… za 4 eurá ťažká pohoda. Len to nehovorte doktorke :p. Trhať palacinku ma ešte nenapadlo a zdá sa, že to funguje. Akurát pri tom treba aj nejaký kelínek.

A ešte som si dal navrch vaflu – ako vidíte, väčšina ovocia z nej opadala, keď som ju nadvihol pre potreby fotografie :P. Zaujímalo by ma, či je biela čokoláda naozaj taká nezdravá ako tvrdí ten trkvas Bukovský, alebo je to práve opačne. Pevne verím, že raz za dlhý čas to nie je hriech, ktorý by mi bránil vo vstupe do neba. Posekané lentilky nie sú zle, ale majú problém sa tiež udržať na vztýčnej vafle :). A to je všetko z festivalu, kde som bol prvý a zároveň asi aj posledný krát.

Sladká vafla

O autorovi Zobraziť všetky články

admin