Lanius Eis 36°

Dnes si dáme ozajstnú špecialitku, ktorá nie je pre každého. 36-ka pivo, tu už buďme opatrní.

Priznám sa, že zo všetkých slovenských minipivovarov sa mi najviac páči ako sa prezentuje Lanius, počtom rôznych špeciálov v arzenáli, ako je každé pivo štýlovo nakreslené v sklenenej mozaike, a tak ďalej a tak ďalej. Nuž ale zrecenzujme túto nenápadnú fľaštičku, Lanius Eis 36°. Je v tom 17,5 percenta alkoholu.

Vymrazovaný veľmi silný špeciál. Na liter výsledku treba 6 litrov piva, z ktorého sa odmrazuje voda. Zloženie na etikete nehovorí veľa, chmeľ, slad, voda, kvasnice. A potom to príde! Zo zvyku som si uchlipol z piva trochu väčší dúšok… a udrelo ma do hlavy. Vlastne až druhú fľašku som si uvedomil, že testujeme pivo :). Jedna fľaška je inak dosť drahá, cez 6 euro (alebo 8? nepamätám), ale zrejme sú s tým také náklady. Nápis a obrázok na etikete sú rozmazané, výrobca naznačuje už pred gurmánskym zážitkom ako budete po ňom vidieť :).

Eis má vraj nemeckú predlohu a je v ňom cítiť tiramisu, višne, karamel, čokoláda, figy, hrozienka, orechy, mandle… to opisujem z webovej stránky. Ja som ucítil kávovinu, za ktorou nasledovala veliká sladkosť (ako u všetkých high volume pivách)… a za tým už len alkohol. Asi som to mal naozaj vychutnávať po miniatúrnych kalíštekoch. Slečna za barom sa ma spýtala, aké to bolo? Zmohol som sa len, na silné… to je tak, keď človek večne cvičí s tými ležiakmi. Veľmi zaujímavé pivko. A trenčianska značka tiež.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin