Anton Maskeliade - čarodej gest

Pomaly sa schyľuje k Pohode a organizátori obrážajú malé slovenské kluby s nenápadnými promo akciami pre najskalnejších.

Nakukli sme očkom v trnavskom študentskom ArtKlube. Pohoďáci (M. Kaščák a zopár tvárí z tímu organizátorov). Také malé komorné podujatie s hodinovým filmom o minuloročnej Pohode, ktoré sa, tuším, nedá vidieť na Youtube. Filmík celkom ušiel, človeku až zadrkotali zuby z toho, čo všetko zmeškal (asi tak 90 % vecí bolo pre nás novinkou :) – Bobríka za obehávanie všetkých festivalových predstavení asi nedostaneme). Zaujímavé je, že na réžiu filmu si zvolili pani z Česka, ktorá má vo svojej filmografii hlavne tituly ako Zatajené popravy alebo Když vzduch zabíjí, tzn. vážne, depresívne témy, rozhodne opak Pohody.

No a tak. Ak si chcel človek zahrať stolný futbal s organizátorom Pohody, alebo majstrom sveta (?!) v tomto ušľachtilom športe, tak tu a teraz. Do tanca zahral (zamával rukami?) ruský dídžej Anton Maskeliade, vraj mág gest, ktorý svoju hudbu robí gestami vo vzduchu, takže každé predstavenie je originálne. Ak chcete byť pri zrode nového žánru, tak chytro na neho, kým z toho nebude mainstream a nebude si každý robiť muziku doma na Xboxe s kinectom.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin