Pivo Polička

Pod názvom Polička sme si ešte donedávna predstavovali drevený regál, kam si odkladáme knihy a ponožky. 

Polička je pritom ešte malé mestečko na polceste medzi Brnom a Pardubicami – s obligátnym miestnym pivovarom. Dokonca majú na pohári napísané, že pivovar existuje už od 16. storočia. Aj ich webová stránka vyzerá ako z roku 1517. No, keď nedávajú peniaze do reklamy, aspoň pivo musia mať dobré. A veruže aj je – môžeme potvrdiť.

Zopár politrov s týmto zatiaľ neznámym názvom sme otestovali v nitrianskom novo-otvorenom pube Cockroach. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o jedenástku Otakara – ale potvrdiť to nemôžeme, lebo ako zvyčajne, zabudli sme sa opýtať :). Ono, ten pivovar v „Poličce“ má  v sortimente i tak len tri pivá (nerátajúc špeciály). Menšia ponuka nie je zlá, ak sa sústredia naozaj na kvalitu na stole.

Pár neskúseným pivárom pripomína Polička Plzeň, ale od tohto typu je Otakar ďaleko ako koza od voza, keďže vraj sa do neho pridáva aj cukor. Pivovar má niekoľko diplomov z pivárskych súťaží kvality, napr. titul zo Žateckých slávností vyzerá prestížne. No a tak…. čo napísať o svetlom ležiaku, ktorý nám pán hostinský čapoval z čerstvo narazené suda. Bol dobrý a to na začiatok stačí. Ešte hádam budeme mať spolu do činenia.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin