Merlin Černý a Laško Dark

Kávu alebo cukríky?

Dve tmavé trojdecové fľašky – zo začiatku vyzerali ako jedna kategória, dobrí závodníci do duelu. Keď ich vypijete, tak z Laška sa vykľuje zelená fľaška, ale to je ten najmenší rozdiel. Naozaj, dve pivá rozdielne ako nebe a dudy (hoci obe sú tmavé).

Merlin Černý je vraj niečo ako anglický stout, ale ja vravím – to je čistá káva. Normálne by ste si to pri raňajkách mohli dávať na rozhýbanie mozgu. Chuť kávy prebíja všetko ostatné. V zložení je uvedený pražený jačmeň, u Laška zase pražený slad. Merlin má peknú tématickú stránku (samozrejme tmavú, s animáciou a legendou o čarodejníkovi Merlinovi), mať vlastný web je dobrá propagácia, inak pivo patrí pod pivovar Lobkowitz. Webová stránka Laška je tiež zaujímavá, s obrím reklamným videom a smiešnymi textami :). Českému Merlinovi sa vraj darí, lebo má len málo konkurencie a dovážaný Guiness je o dosť drahší.

No a potom tu máme Laško Dark (po slovinsky Temno :)) od našich priateľov, s ktorými si nás vo svete non-stop mýlia. Má trochu  jemnejšiu (slabšiu) penu a chutí zase veľmi výrazne ako karamel, alebo dokonca krowky, tie poľské cukríky… V skratke – zaujímavý duel a dve úplne odlišné chute. Milovníci tmavého piva majú aspoň na výber.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin