Age of Conan MMO

 

Leto na severnej pologuli pomaly končí a prichádza jeseň, kde sa budú veľké firmy s aktívnymi MMORPG hrami tradične preťahovať o zákazníka.

Blizzard vydal otváraciu animáciu k datadisku Mist of Pandaria, ktorý má vyjsť koncom septembra. Tradične sa v ňom trochu sekajú ork a človek, o zábavu sa postará panda – mních majster a jeho umenie. Intro je pekné, farebné, ale už v ňom nie je ani štipka strachu ako keď Arthass prebúdzal Sindragosu, alebo Deathwing teraformoval Azeroth. Každých pár dní vydajú v Blizzarde nejakú konkrétnejšiu správičku o obsahu a udržujú publikum v napätí, hoci mnohí ako to už býva, nadávajú na to či ono.

Veľký hráč Guild Wars 2 je na spadnutie – už o 2 týždne – 28. augusta. Betatestuje sa už veľmi dlho a testeri sú spokojní, aj keď sa nedá nevšimnúť si ústup od pôvodnej myšlienky a „powowkárčenie“ projektu. Štart bude mať zrejme pekelný, alebo aspoň tak to avizujú inými hrami unudení hráči.

Electronic Arts oznámili, že ich menej úspešný projekt Star Wars: The old Republic bude od jesene zadarmo – čiže prejde na model F2P, pri ktorom sa platí za prémiový obsah. Ich hra je dlhodobo voľný pád, ktorý zatiaľ len málo spomalili trochu impotentné server transféry. Model F2P v minulosti u niektorých projektov (napríklad Pán Prsteňov) zafungoval, iné (Age of Conan) pochoval.

Rift sa chystá na svoj vôbec prvý datadisk Storm Legion, ktorý reklamujú, že pre verných hráčov bude zadarmo (v preklade – úplne zadarmo nebude :)). Dátum vydania síce nie je spresnený, ale na oficiálnych serveroch sa všade píše, že čoskoro.  Inak Trion Worlds poctivo na Rifte maká a často updatuje obsah. Z množstva noviniek v datadisku spomeňme novú technológiu, ktorá bude použitá na oblečenie postáv a detailné screeny vo vysokých detailoch majú vyzerať ako artworky.

Ako artworky vyzerajú už screeny z Tery, z ktorej sa tiež nestal „Wow killer“, ale Kórejčania ako je to u nich zvykom poctivo zaberajú a nafukujú obsah a úctyhodné gigabajty Tery. Patchujú zvyčajne s kadenciou 5 až 10 dní a niektoré veci ako nové zóny, zvyšovanie levelu a pod. si nenechávajú na datadisky, ale prinášajú vo väčších updatoch. Proste hru vylepšujú evolučne a nie revolučne. Leto patrilo letnému eventu alá Baywatch.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin