TESO map

 

Obrovský a stále nie celkom prebádaný svet Tamriel v sérii The Elder Scrolls sa dočká svojej MMORPG verzie. Doteraz sa o častiach tohto sveta (napríklad Morrowind, Cyrodiil, Skyrim) tvrdilo, že sú „offline onlinovky“.

Prvý zverejnený screenshot spoločnosti ZeniMax (skupina, ktorá zastrešuje Bethesdu) je ale pre znalcov série mätúca. Nevyzerá totiž vôbec ako ukážka z krásnej grafiky v Skyrime, či Oblivione. Pestrofarebné kreslené postavičky pripominínajú… no proste anonymné MMO, akých je teraz všade veľmi veľa. Vôbec nie ako výtvarne vkusné diely hry, ktoré vypudili farebný gýč zo svojich dátových súborov.

Na serveri GameSpot k tomu napísali do titulku: „Tragédia“. TES online má mať rovnaký engine ako Star Wars: TOR.

Samozrejme, tvorcovia hry (sú tu ľudia napríklad z Dark Age of Camelot) sa už nechali počuť, že pôjde „o najlepšie MMO vôbec“, bla, bla, bla – no skrátka reklamné reči, ktorým sa v dnešnom svete neoddá vôbec veriť.

Dej sa má odohrávať tisíc rokov pred udalosťami v Skyrime, keď Tamriel trápil daedrický pán Molag Bal. Majú tu byť tri znepriatelené frakcie a bohatá hra hráča proti hráčovi o cisársky trón v Cyrodiile. Celé to má vyjsť pre PC a Macintoshe v roku 2013. Zatiaľ si ľudia môžu prezrieť krátke videjko, ktoré toho veľa nenapovedá.

A my sa trasieme, aby to nebola zlátaná hlúposť, lebo herné firmy si akosi všimli, že s MMO za málo roboty dokážu zarobiť veľa peňazí. Ten screenshot je hrôzostrašný, všakže?

O autorovi Zobraziť všetky články

admin