Pandaren

 

Z dvanástich miliónov v roku 2010 na súčasných 6,8 milóna. Počet platiacich hráčov World of Warcraft padá. Posledný veľký patch vyšiel pred rovným rokom a odvtedy nepribudlo nič novémho. Ono to postávanie pred hlavným mestom raz omrzí… 

Je síce leto, ale nuda vo „Wowku“ je už dosť zjavná. Hrať karty Heartstone zadarmo je väčšia zábava ako meditovať o tom ako Garrosh utečie z reťazí (superbossov treba recyklovať).

Herný riaditeľ Tom Chilton sa na Gamescone rozhovoril a aspoň v prepise IGN alebo PC Gamera to znelo ako skuhranie starého dedka nad zvetralým pivom. Hovoril o tom, že keď sa počet vývojárov zvýšil zo 150 na 220, všetko sa rapídne spomalilo. Zabehnutí harcovníci musia učiť nováčikov a všetko sa vlečie ako sopeľ po podlahe (to posledné Tom nepovedal).

Tiež poznamenal, že pripravovaná expanzia Warlords of Draenor sa ukázala byť väčším sústom ako bolo plánované. Prerobiť Outland je oveľa náročnejšie ako vyrobiť úplne nový svet – treba totiž všetko robiť odznova, ale zároveň dbať na hromadu starých detailov. No, a garrisons, základne, domčeky, housing, alebo čo to je, s tým je vraj tiež oveľa viac roboty ako sa zdalo byť na začiatku.

Tak vidíte, v Blizzarde si, zdá sa, nakladajú na plecia… okrem tajného superprojektu Titan sa musia starať o zárobkovú sériu Diablo a okrem Warlords of Draenor robia na šiestom datadisku Emerald Dream… a v hre sa zatiaľ starí hráči kúšu od nudy. Všetci v Blizzarde dúfajú, že nový datadisk ich zachráni – a internetoví kuvici/figheri majú zase po x-tý krát náboje na tvrdenia, že tentokrát sa krám zatvára nadobro.

A preto s Gamesconom prichádza nový trailer k Warlords of Draenor!

Ako inak, spracovanie a efekty sú parádne. To už hádam netreba ani spomínať. Ale ten dej – ten mi dáko nelezie do palice. Hellscream sa odmietne napiť z krvi dákeho démona, ktorého sekne sekerou a animátori si dali záležať, aby to vyzeralo úplne ako v onej legendárnej animácii z Warcraftu 3, kde Hellscream zamordoval Mannorotha…  Kurva, však vo Warcrafte 3 sa všetci tí orksí čuráci / náčelníci klanov napili z démonskej krvi…. Príbeh mi tu nejak neberie (aj keď sa to odohráva o 30 rokov skôr). Pevne verím, že tento démon vo videu nie je Mannoroth, ani Maghteridon ani iný 300tisíc krát zabitý Pit Lord :P.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin