Selavi Bryndzové hranolky

Neušiel ani mesiac a zas žerem na Svätoplukovom námestí. 

Nuž ale nepodeliť sa o takéto dobrodružstvo :). Napríklad tie hranolky hore. Za 4,50 eura. Z autíčka, ktoré patrí akejsi bratislavskej vinotéke Selavi (a vínotéky sú vždy hogo fogo, aj keď majú len ovocné čučo, ale túto diskusiu nikdy nevyhrám). Na tabuľke bolo niečo ako hranolky s bryndzovou omáčkou a fermentovanou zeleninou. To prvé… to bola ozajstná bryndza a ani nie riedená smotanou (ako vám dajú v 99 percentách 100 percentných slovenských reštauráciách). Nuž a tá fermentovaná zelenina… bola červená repa :). Veru, riadna kombinácia.

Mort Subit

Mort Subite. Ó, ak vám bryndzové hranolky prídu suché, nerobte tú chybu ako ja. Nepolievajte ich týmto – Mort Subite. Spontánne kvasený višňový lambic. Lambic je belgický štýl piva, ktorý nemusíte poznať a umriete šťastní ak ho nikdy nevyskúšate. Skrátka a dobre, bol to višňový burčák v 30-stupňovom hice. A riadne kyselý. Pekne si tam v žalúdku a črevách štebotal so zvyškom posádky. Človek nemusí vyplávať na more, aby preveril svoje útroby na verejnosti :P. Musel som to tam celé poliať trochu pivom, aby sa to upokojilo.

Toronto Poutine
Toronto Poutine. V autíčku, ktoré malo vyzerať ako Kanadská vlajka s nápisom Crumpel’s Poutinerie som dostal toto: Toronto Poutine. Po slovensky by som to nazval Maso s krumplami a trošku slaninky (a cibuľky…a syra… a omáčky). Natrhané mäsko, pod tým hranolky – tento street food vyzerá v krabičke dosť nevábne. Ale je sa oveľa lepšie ako vyzerá. Docela pohoda, aj keď takéto škatuľky by som dával ráno robotníkom miesto tresky s rožkami.

Choco Kebab

Choco Kebab. Plne customizovateľná vec (človek si môže namiešať svoju sladkú smrť ako sa mu zachce). Moderátor na Feste sa pri oznamovaní stánkov mierne sekol – tento stánok promoval ako „keď máte chuť na zdravé“… neborák, zarazil sa a hneď sa opravil: „Keď máte chuť na sladké“. Veru, lebo toto je sladká bomba, ktorá, samozrejme, s  kebabom nemá absolútne nič spoločné. Ja tam mám v tej palacinke kúsky čokolády, nutelu, šľahačku, sladké trubičky, lentilky… a aby sa nepovedalo, dva druhy ovocia. S týmto sa doktorke chváliť nebudem :P.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin