Wok & sushi Trnava

Tak nám prerobili v Trnave Jednotu.

Kto pozná stred mesta Trnava, ten vie, že v nedávnom čase prešiel veľký obchodný dom Jednota veľkou rekonštrukciou. Áno, to miesto pôsobilo staro a už ani pekne nevoňalo… tak z neho spravili sterilnú bezmyšlienkovú vec, kde cítiť iba prach z pílených sádrokartónov. Absolútne zrušili starú osobnosť Jednoty. Hoci to bol socík, mal som rád tú pivničnú ľudovú jedáleň, aj tie obchodíky… a to je všetko už preč. Teraz sa tam už len krúti naprázdno osem eskalátorov, lebo už ani ľudia do toho obchodu nejak nechodia. Jednota to skrátka nevie.

Jedna pozitívna vec predsa len pribudla – čínska (vietnamská) reštaurácia Wok & sushi. Je to pomerne veľký a slušný all-you-can-eat. Ba vlastne, keby sa hlasovalo o najlepší ázijský all-you-can-eat na Slovensku… toto miesto, spolu s tým žilinským pri stanici by mali veľké šance. Je tu šesť pultov s veľkým výberom, kde sa dá najesť za nejakých smiešnych 6 euro. V aréne je Running Sushi, tam to stojí ale 12 euro…  Môžete si vybrať, či chcete ryby (pripláca sa), alebo nie. Mimochodom, rybky sú v pulte úplne surové a vy si môžete vybrať ako a s čím vám ich kuchár okamžite osmahne.

Hm. K tomu výberu. Bolo tam niekoľko druhov kačice. To je docela lakmusový papierik týchto zariadení. Kačka (alebo krabie mäso) je totiž drahšia ako iné druhy mäsa a časom z all-you-can-eat pultov miznú, alebo tam bývajú staršieho dáta. Tu to bolo zatiaľ veľmi čerstvé… plus ostrokyslá klasika a hromada ďalších jedál. Zelenina – dva druhy kapusty, klasické šaláty s uhorkami a paradajkami a ešte kukurica s fazuľou v nejakej omáčke. Zelenina je super a keby tam  nebola tá žltá kapusta, tak ani nechodím :).

No a nakoniec dezert. Jeden deň som si dal perníkové koláče s hruškami a pomarančami, druhý deň kokosové guľky s banánmi v čokoláde a broskyňami. Čo ja viem. Podľa mňa má tento podnik veľmi slušný úvod a dúfam, že väčšina z ponuky sa udrží, aj keď bude musieť vedúci kuchyne možno upraviť ekonomicky kalkuláciu.  Je tu aj detský kútik, klasické okrúhle stoly a čo to ázijskej výzdoby. Za pár eur nie je čo riešiť. Môžete sa tam nadlábnuť tak, že budete potiť sós.

All-you-can-eat pult

O autorovi Zobraziť všetky články

admin