Citron

CitronNiekto odchádza, niekto sa vracia.

Citron

Ešte v marci sa starí rockeri z legendárnej kapely Citron (1976 – vtedy sa ešte písal s dlhým ó) chystali na veľký letný program a hľadali sličné a odvážne tanečnice na pódium. Ale pred pár dňami prišla správa – spevák Standa Hranický zomrel vo veku nedožitých 62 rokov. Rozlúčka prebehla v rodinnom kruhu.

Citroni sú pojem, samozrejme, nielen ako predskokani Judas Priestu alebo tí hoši, ktorí pred 30 rokmi odišli od Františka Ringa Čecha. Vystriedalo sa tu okolo 25 hudobníkov, boli slávne časy, slabšie chvíľky, bluesové časy, príchod tvrdších tónov, comebacky. Kapelu skoro položila smrť gitaru Jindru Kvitu v roku 1997. Takže súčasným členom kapely želáme, nech sa im ešte darí a nehádžu flintu do žita, hoci stratili jeden z hlavných pilierov.

Kreyson

Z Citronu sa kedysi dávno odčlenila iná legenda – Láďa Křížek (ktorý do Citronu prišiel, keď si Standa Hranický zlomil nohu) a jeho kapela Kreyson. Kreyson už 18 rokov nevydali žiadny album! Pritom na začiatku 90-tych rokov to vyzeralo, že im to vydrží dlho. Pieseň Vzdálená z Anděla na úteku oslovila aj o dosť širšie publikum než len fanúšikov hardrocku a metalu. Potom to ale nejak odišlo do stratena – Láďa nemal spievať duet s Darinkou Rolincovou a už vôbec nie s Kájom Gottom asi :). Pred pár rokmi sa pár starých členov dali znovu dokopy, začali hrať staré hity – no a v lete sa po 18 rokoch zrejme dočkáme aj nového štúdiového albumu. Štýlovo cez nového švédskeho producenta.

Michal Penk

O comeback sa pokúša aj Michal Penk, ďaľší rocker, ktorého v minulosti zobralo na minulosť aj mainstreamové publikum a ktorý podľa ortodoxných fandov torchu zosagvantofivovatel. Z Lucie odišiel podľa novinárov, lebo vraj neveril v úspech tejto zostavy. Nuž, showbiznis je plný zlých rozhodnutí, že. Ale v sólo kariére porobil aj dobré veci. Potom došli drogy, psychiatrické diagnózy a už sa to viezlo. Dokopy sa z toho dáva už päť rokov.  Kvôli novému albumu Tancuj zbožne poskytol nedávno pár rozhovor, kde trochu zbytočne narieka, že všetci novinári si všímali len jeho odyseu s celebritkou Ivetou Bartošovou a nepíšu o jeho cenách a úspechoch. My si myslíme, že lepšie bude, keď prestane skuhrať a rozbalí to na pódiu ako za starých čias :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin