Shaolin soccer

Shaolin soccerHodne divné filmy, to je nielen gramatická urážka Jazykovednému ústavu Ľudovíta Štúra obsahujúca dva bohemizmy, ale aj naša čerstvá minizbierka obskúrností strieborného plátna. Skrátka – hodne hodne podivné veci.

Shaolin soccer

Päť rokov po tom ako sa Hong Kong dostal pod správu Číny nadišiel čas pomstiť sa Britom na ich obľúbenom športe – futbale. Nadľudské kung-fu schopnosti sa nepatrí opatrovať v meditácii medzi stenami kláštora. Majster musí ukázať masám ako sa hrá naozajstný shaolin soccer. V tomto mimoriadne podivnom nápade hrá zlý biznismen, bývalá zahanbená hviezda a futbaloví bratia ako Železná hlava, Prázdna ruka alebo Zlatá noha. Zlý tím je pripravený rozprášiť Dobrý tím. Ohnivá hra naruší aj vesmírny priestor okolo Zeme. Komiks by takto krásne nezobrazil ázijské filmové úchylky. Doslova westernová atomosféra – a áno, bude tu aj Orlí kop alebo čo to je vlastne. Film pozbieral všetky možné ceny…. teda hlavne v Hong Kongu :).

Gayniggers from outer space

Zdá sa vám názov polhodinového filmu utrhnutého dánskeho tvorcu rasistický? Po pozretí filmu vás to nenapadne… Ono totiž… Akosi… človeka asi napadne zopár iných vecí. Veľmi čudných vecí. Toto je suverénny klenot filmovej databázy, o ktorej si dodnes väčšina divákov myslí, že neexistuje naozaj a ide len o aprílový žart IMDb. Veru nie. V príbehu ide o to, že planétu Zem prišli zachrániť dobrí černošskí gayovia z vesmíru. Uchránia miestnych mužov od nechutností typu bozkávanie s ženami, vymažú ženy z povrchu zemského (asi dve dokopy :)), korunujú mliekom zemského správcu a pochvália si telá. Gurmáni preskočia film hneď na sekvenciu od 22. minúty. Freedom from females! Gay universe!

Enthiran

Ľudia tomu vravia „indický Matrix alebo Terminátor“. Dôkaz, že aj v Bolywoode sa zmôžu na parádne, eh, efekty. Akurát tie nápady… no India. Jedna z najlepších akčných scén svetovej filmografie vôbec. Uh.

Indickí Power Rangers

Toto nie je žiadny fake, ale legálne licencovaný kus. Indov skrátka nebavia superhrdinovia, ktorí nemajú… fúzy. Sledujete tie dialógy? Starí dobrí Power Rangers :). Indovia ich dokonca začali krížiť s inými filmami.

Turecký Chuck Norris

Cüneyt Arkın je najslávnejší turecký herec akčných hrdinov, ktorému vraj Chuck Norris nesiaha ani, po hm, no proste, keby títo dvaja dali naraz proti sebe svoje roundkicky, zrejme by náš vesmír zanikol a musel by sa zrodiť nový. Okrem toho že je Cüneyt Arkın vyštudovaný doktor, považuje sa legendu bojových umení. Natočil 250 filmov – áno, ročne dával okolo 20 filmov a ani vekom rozširujúci pupok mu neubral z entuziazmu. Jeho kopy rozbíjajú skaly, jeho fúkance sú dohovormi štátou zakázané zbrane hromadného ničenia, jeho skoky zahanbia každú trampolínu. A tie zvuky… Turecký all-in-one hero v tesných nohaviciach.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin