Questum - screenshot zo stránky

Realita je hra. Niekedy vám dovolí vyhrať.

Ak ste rozmýšľali, že skúsite novú vlnu escape roomov, možno vám náš článok pomôže sa správne rozhodnúť. Na druhú stranu – prečo ich neobehať viac? Zatiaľ ich u nás nie je až tak veľa. Zábavné centrum Questum v Ružinove patrí medzi európsku elitu.

1. Vychádza z ostrieľaných ruských hier. Nejde o amatérsky start-up. Questum vychádza z toho najlepšieho v ruskej zábavnej siete, to znamená, že žiadne dizajnérske nováčikovské chyby a prekážky tu nenájdete. Všetko je perfektne odladené a pripravené.
2. Technika na úrovni. V 21. storočí nestačí do izby položiť zopár rekvizít a vyzvať hráčov na hru. Za všetkým je prepracovaná elektrotechnika, monitorovacie systémy, úrovne odomykania úrovní po splnení úspešnej úlohy a podobne. Bratislavský escape room Questum vás len tak ľahko nepustí na slobodu.
3. Hra sa drží témy. Veľmi častý omyl neskúsených dizajnérov escape hier je, že sa nechajú strhnúť a do svojej hry popridávajú všetko možné. Dobrá hra sa však drží svojej témy – preto hororová miestnosť vyvoláva vo vás nepokoj, vedecká miestnosť zase pobaví svojou viktoriánskou atmosférou.
4. Nie je to drahé. 50 euro nie je veľa, ak uvážime, že väčšinou sa hra doporučuje pre partiu kamarátov. Môže vás to vyjsť napríklad 10 eur na hlavu – v zahraničí by ste zaplatili aj 3-krát viac. Samozrejme, možné sú niektoré zľavy, preto sledujte z času na čas stránku.
5. Podporuje firemné aktivity. Pre teambuilding sú TRAP hry ako stvorené – otestujete ľudí vo svojej firme a navyše ušetríte za hotely, športovú výstroj či zdravotnícku pomoc. Veľmi príjemný a nenásilný spôsob stmeľovania zamestnancov.
6. Môžete so sebou zobrať deti. Deti vám nebudú prekážať, naopak. Lúštenie hádanok môže mať pozitívny dopad na ich fantáziu a schopnosť logicky myslieť. Kto vraví, že sa deti učia len v škole. Momentálne cez víkendy platia pre deti aj zľavy.
7. Adrenalín. Je jasné prečo ľudia hrajú únikové hry. Hupsnúť do toho a na hodinu sa intenzívne pobaviť. Zábava na vlastnej koži je stále cennejšia ako na obrazovke.
8. Dostupnosť. Teda, najmä pre obyvateľov a návštevníkov nášho hlavného mesta. Pochopiteľne, nová móda väčšinou do najväčších miest. Questum sídli v Ružinove hneď oproti Radošinskému naivnému divadlu, prakticky pár krokov od MHD zastávky na najfrekventovanejšej električkovej trati. Niet veľmi kde zablúdiť.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin