Pernštejn Vilém 11°

Hoci je zima, dáme si test „letných“ českých jedenástok. Pardál Echt proti Vilémovi.

Pardál je značka, ktorú pred necelými desiatimi rokmi zaviedol budějovický pivovar, tak že nechal zopár stoviek ľudí z Južných Čiech otestovať pár vzoriek. A vzniklo „dedkovské“ pivo – necelá desiatka, bez chuti (dedkom to nevadí), ktoré v obchode stojí 5 korún (na čom dedkom veľmi záleží). Pivo sprevádza celkom dosť marketingových podujatí…

O pár rokov sa rovnakým postupom zrodil Pardál s prídavkom Echt. To pretože je vraj výraznejší a plnší, akosi „echtovnejší“. Ale my ho v recenzii nepochválime, pretože našu výpravu neoslovil. Dali sme si ho v meste, kde sa varí jeho sok Vilém (Pardubice) v Beer Bare s rotujúcimi pivami na pípe. Pivo bolo také nijaké – spomínaná plnosť z reklamy nebola, ani říz, ani rozjazd ani dojazd, trochu chmelu… Docela vodová jedenástka, aká sa pije v auguste na kúpalisku. Česká televízia ho síce dala na dvanáste miesto svojho rebríčka… ale podľa čoho vyberali súťažné jedenástky, ťažko povedať. Vilém tam napríklad nemali, a to je, ako ste už určite uhádli, podľa nášho názoru, lepšie pivo.

Vilém má tmavšiu farbu a o dosť silnejšiu celistvú penu. Je plnší, chutí viac po slade, ale stále sa ľahko pije, ostatne ako všetky jedenástky. V tejto kategórii sú si pivá väčšinou veľmi podobné, rozdiely bývajú nepatrné, ale aj tak bol medzi Vilémom a Pardálom Echt rozdiel celej ligy. Proste vzbudil lepší celkový dojem.

 

Pardál Echt 11°

O autorovi Zobraziť všetky články

admin