paul anthony romero

 

Na klavíri sa vraj začal učiť už od troch rokov a v 11 pred publikom hral Mozartove skladby. Volali ho zázračné dieťa, i keď Američania v Kalifornii v tomto veľmi radi preháňajú. Isté je, že v 13 si skomponoval vlastné dielo. Niet divu, že v soundtracku série Heroes of Might and Magic či hudobných témach Everquestu počuť tak často party hrané na piáne. Má to v krvi.

Ako sme už spomenuli, chrbtovú kosť jeho tvroby tvorí séria Heroes of Might and Magic, kde sa staral o hudbu postupne vo všetkých dielach. Časom jeho sláva stúpala. Dnes sa už magazíny živo zaujímajú, na aké ďaľšie projekty sa dá. Vyzerá tak trochu ako celebrita – vypracované svaly, holá hlava, široký úsmev.

Svoju prvú symfóniu spred pár rokov nazval Heroes. V jeho portfóliu tiež nájdeme soundtracky k nezabudnuteľným hrám Might and Magic (novšie diely od Nebeského mandátu v šestke po deviatku). Sci-fi tu vždy všetko pokazilo a hudba tomu veľmi nepomohla. Pri RPG hrách musíme spomenúť, že sa autorsky podieľali aj iní výborní tvorcovia – Rob King a Steve Baca. Autorstvo jednotlivých trackov sa dá niekedy dosť ťažko vypátrať. Prispeli i do iných hier z tohto univerza. Vždy platí, že práve hudba je esenciou, ktorá vytvára atmosféru.

Nuž a napokon prišiel aj projekt Everquest, o ktorom sa v čase, keď Paul Romero skladal hudbu, ešte nevedelo, že zatrasie herným svetom a stane sa šablónou pre ostatné MMORPG hry. Niektoré motívy z jednotky potom štafetovo prebral a rozvinul v dvojke Inon Zur.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin