Deadpool 2

Dva marvelácke kone sa zjavili takmer naraz. Deadpool dvojka dostal oproti jednotke dvojnásobný rozpočet – a stále to je štyri-krát menej ako dostali Avengers. A aj tak si myslím, že ukecaný červený žoldák je lepší film ako veľký ultimátny guláš s Pomstiteľmi. Dokonca mám aj argumenty:

  1. Vtipy a žarty. Komiks pochádza zo slova comic, teda komika. Komiksové filmy by mali hýriť vtipmi, to je ich pôvodné poslanie. Deadpool šije hlášky jednu za druhou, podobne ako Guardians of Galaxy alebo tretí Thor… no jeho humor je, ehm, osobitnejší. Aj keď občas silený a nevkusný – ale snaží sa. Tak čo. Keď sa vám nepáči scéna ako si prekladá nôžky ako v Základnom inštinkte, tak sa dívajte proste na Vtáky v tŕní alebo Teletubbies.
  2. Veľa odkazov a cameos. Toto je tiež nejaká móda. Prepchať filmy s popkultúrnymi odkazmi a všelijakými easter eggs. Ready player one asi ostane jednotka, no Deadpool sa veeeľmi snaží. A aj po filme môžete pátrať o čom to točil. Napríklad vygooglite Ľudskú stonožku :). V jednotke mal cameo iba Stan Lee, v dvojke je aj Brad Pitt, Matt Damon a ktovie kto ešte. Má vôbec divák čas sa nudiť?
  3. Menej korektnosti. Nemyslím, žeby Deadpool šiel nejak za hranicu, ale butthurt články o ňom sú dosť zábavné. Napríklad že je prvý film, ktorý zobrazuje lesbický vzťah tínedžeriek :). A Deadpool sám nejak v kuse omacáva Colossusa. A potom nejaké tučná škaredá feministka napísala, že Deadpool otrasne zobrazuje stereotypy o japonských dievčinách (Haaaai, Yuki). A do toho sekanie hláv, hnátov a pár vtipov, ktoré by si inde odpustili. Je to v hraniciach, je tam dosť černochov (menej ako v Avengers), tak čo?
  4. Josh Brolin je v D2 sympaťák. Zaujímavé, že v oboch filmoch dostal dôležitú rolu ten istý herec. Ako Thanos je trochu otravný, zakomplexovaný, líši sa od toho komiksového. Zahraný je vynikajúco, je to supervillian so všetkým (v Deadpoolovi 2 nie je vlastne vôbec žiadny villian). Ale Cable je Cable. Lacnejší, menej známy, ale sympaťák. Modrého Titana si nikto neobľúbi, Cabla hej.
  5. Koniec X-Force je zábavnejší ako koniec polky živých tvorov vo vesmíre. V D2 sa mihli noví superhrdinovia len na to, aby boli vzápätí rozfúkaní a rozsekaní. 5-minútová scéna bola oveľa lepšia ako koniec v Avengers, kde to Star Lord pokazil a polka vesmíru sa porúčala do veľkých lovíšť. Bolo by to smutné, keby všetci nevedeli, že to tak ostane. No v druhom filme sa všetci mŕtvi oživia, keďže majú už vybavené peniaze na ďalšie diely.
  6. Scéna po titulkoch. Nuž a nadviažeme na bod 5, kto videl after credits scény v oboch filmoch, musí dať za pravdu, že ten v D2 bol jednoducho hustý :). V Avengers sa iba objavil Nick Fury, zavolal kapitánku Marvelovú a umrel. Hrdina s menom Marvel, to je to o čo sa vydavateľstvo Marvel snaží už desaťročia, aby bol obľúbená topka – a nie je. Captain Marvel má zachrániť vesmír? Uch och.

 

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin