Solo: Star Wars Story

I have bad feeling about this.

Nejak sa nám tu tie Star Wars filmy začali množiť… a zrejme nie všetko ide k dobrému. Hneď v prvý deň premiéry vyšla na IGN nadšená recenzia. Potom si zrejme ten film aj naozaj pozreli a napísali článok, že Star Wars si možno zaslúžia aj pauzu. Bohužiaľ, Disney ju nedopraje, svoju novú hračku vymačkajú do maxima. Už teraz sa čaká na nové spinoffy príbehy… len dúfam, že nebude jeden aj o Landovi.

Nevravím, že nový Solo film je zlý.. ale… Ale. Skoro v každej reakcii bolo niečo pozitívne a potom to nešťastné ale. Nie je to pecka. Je to slušná zábava, na ktorú hneď zabudnete. Solo má viac nedostatkov. Mladý herec, ktorý ani neviem ako sa volá, nie je bohvieako charizmatický – na Forda určite nemá. Hlavnú ženskú rolu zverili Emilii Clarke, takže každú chvíľu čakáte, že sa na scéne objaví vyzlečený Khal Drogo. A ešte horšie je, že Emilia je síce milá, ale nie veľmi dobrá herečka – v Game of Thrones mala na tvári 10 rokov ten istý nedobytný výraz a má ho aj tu.

Najväčšia premárnená šanca je v humore. Solo je predsa dobrodruh do vetra, film mal byť vtipný a zábavný. Ale nie je. Nejaké vtipy sú tu – a plné kino pri každom jednom ostalo ticho. Filmu určite ublížila výmena režisérov uprostred natáčania. Tuctový scenár a žiadne svetelné meče. Záverečné cameo s Darth Maulom to už nenapravilo… A ešte jedna chyba tu je, a síce hlavný záporák, ktorého sa celý film tak úctivo boja, je docela maslo.

Takže OK. Film so SW gunslingermi, podvodníkmi a pašerákmi – fajn. Nejaké odkazy pre fanúšikov a známe miesta – fajn. Scény – fajn. Určite bod navyše, že Star Wars definitívne opustili ten rozprávkový gýč a v Solovi je všetko také zahalenejšie do tmy a hmly. Ale medzi nami – je veľmi cítiť, že Lucasovi ani trebárs Markovi Hamillovi sa vôbec nepáči kam sa celá franšíza uberá. To je tak, keď zapredáte vlastné deti.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin