Synot: Respin Joker

Ak ste už niekedy navštívili kamenné či online kasíno, pravdepodobne poznáte hracie automaty. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, prečo je hlavným motívom výherných automatov ovocie? Na valcoch sa pravidelne točia čerešne, slivky, melóny alebo citróny. Ale prečo je to tak?

História výherných automatov

Odpoveď nájdeme v histórii a pôvode výherných automatov v USA. Najskôr sa na jednoduchých mechanických strojoch objavovali rôzne symboly a popularita automatov postupne rástla. Bolo naozaj lákavé vhodiť do stroja pár centov a v prípade výhry si odniesť niekoľko dolárov. Postupom času však začali vznikať zákony, ktoré obmedzovali výherné prístroje.

A tak vznikol nápad ako sa vyhnúť dodržiavaniu týchto pravidiel a zákonov. Na automatoch sa začali vyhrávať žuvačky rôznych chutí – podľa toho, aký znak ovocia sa na valcoch objavil. Tým pádom sa už nejednalo o hazardnú hru.

Kto mal šťastie a „trafil“ na valcoch melóny, odniesol si balíčky melónových žuvačiek a iný výherca zase žuvačky čerešňové. Aj keď sa neskôr opäť začalo hrať o peniaze, obľúbené symboly už zostali.

Súčasnosť a výherné automaty na Slovensku

V dnešnej digitálnej dobe nájdeme na internete tisíce rôznych výherných automatov s rozličnou tématikou a skvelými grafickými aj hudobnými efektmi. Popri rôznych casino bonusoch a free spinoch zadarmo, ktoré dnes ponúkajú takmer všetky online casína, je práve grafika jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré môžu osloviť hráčov. Veľmi obľúbené výherné automaty sú tie s filmovou či športovou tématikou, ale napríklad na Slovensku tie ovocné stále dominujú. Jedným z najobľúbenejších je pravdepodobne automat Respin Joker od spoločnosti Synot, ktorý okrem ovocia na valcoch zobrazuje aj ďalšie tradičné symboly ako sú zvončeky alebo Jokera, podľa ktorého dostal tento automat aj názov.

Zaujímavosťou je, že hodnota jednotlivých symbolov ovocia sa historicky stále zachováva. Melóny na väčšine výherných automatov znamenajú vyššiu výhru ako citróny alebo čerešne. Či toto odstupňovanie hodnôt súvisí s exotikou či dostupnosťou jednotlivých druhov ovocia však ostáva záhadou.

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov. Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát. Nadmerné hranie prináša so sebou aj možné zdravotné riziká.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin