Bao Brothers

Kukol som na trnavský Food Fest 29. mája – vraj úplne prvé podujatie na Slovensku po korone. Do ohrádky moholo ísť najviac 100 ľudí, brigádničky pri vchode na vás nastriekali nejakú chémiu… a dali to na také miesto na námetí, kde sú samé jamy a povyberaná dlažba.

Modeátor – zabávač na začiatku zvážnel a tvrdo pozrel do zhruba tridsiatky ľudí: pozeráte na mňa ako na blázna, ale ja to myslím vážne – naozaj noste tie rúška a dodržiavajte odstup! Vážnosti jeho slov mierne uberalo, že on sám nemal žiadnu rúšku a nalepšená na ňom bola mladá organizátorka, ktorej rúška dizajnérsky povievala na krku. To je to, že panstvo po nás niečo chce, ale jemu sa to  dodržiavať nechce :p.

Čo tam mali?

Na hornom obrázku je Bao bun od Bao Brothers. Na výber boli tri. Povedal som ten zelený, a mal som šťastie, nedostal som tofu, ale kura. Je to v podstate parená buchta plnená ako hamburger. Oceňujem, že to cesto parenej buchty bolo tenučké, takže sa to dobre jedlo – zároveň to však pôsobilo mierne dojmom jednohubky za 5 euro. Kúsok väčšie keby boli…

A ešte tu mám niečo čo sa volalo Trnavský šmarn. Niečo ako potrhané buchtičky nasladko… bez rumu a s otázkou, či sa to nemá volať skôr šmorn? Dal som si vanilkový krém a orech a musím povedať, že tento dezert je dosť do pohody.

Trnavský šmarn

O autorovi Zobraziť všetky články

admin