Mad Scientist Popstar

Zaujímavé. Zase tu mám dve „obrázkové“ pivá – tzn. kúpil som si ich, keď som zočil pekný obráštek na etikete. Väčšinou to bývajú dosť jednorazové recenzie – platí, že čím krajší a údernejší vizuál, tým biednejšie pivo. Dnes to ale (aspoň v jednom prípade) neplatí.

Mad Scientist Popstar ma prekvapil. Má veľmi odvážnu cenovku – 4.90 euro v pivotéke, 3 eurá na stránke výrobcu. To je viac než dosť. Hneď som si vravel, že to bude nejaký shit v tenkej plechovke a vôbec. Maďarský výrobca Mad scientist o ktorom som vôbec nepočul – že je pivo Maďar sa radšej vynecháva aj na slovenskej ceduli. A pritom je to pivo ako hrom. Takto silné pivo (6 percent alkoholu) som už veľmi dlho nepil – žeby bolo také jemné. Nežné a jemnučké, s veľmi príjemnými citrusovými tónami. och ako keby som pil nieco slabšie pre dámy, čo pijú pivko zo šálky a s vystrčeným malíčkom. Skrátka, piteľnosť ma príjemne prekvapila. Vôňa, pena – Maďari to poriešili veľmi šikovne. Škoda len, že tá vyšróbovaná cena pivo zrejme zabije.

Pyynikin Pacific Pale Ale

A potom tu máme Pyynikin Pacific Pale Ale. Fínske pivo. Rovnako som o ňom nepočul. Dá sa nájsť na veselej polici v Lidli, kde je veľký nápis, niečo ako Zábava pri grilovaní alebo tak. Pivo sa predáva iba v Lidli a iba v siedmich malých krajinách ako sme my. Pri prvom napití som veril, že to bude dobré – prvý pach a prvý kvietkový glg boli veľmi príjemné. A vzápätí som si uvedomil, ako veľmi v tom pive preráža alkohol – pričom je o pol percenta slabšie ako Popstar. Ten sladkastý alkoholový odér nasleduje počas celého pitia. Možno sa to tým Fínom takto páči – keď vylezú zo sauny do snehu. Ale k opekačke by som asi zobral niečo iné nakoniec. Dnešný duel víťazí Popstar, ale s tým, že sa na neho nechajte pozvať, inak vás zruinuje a vy pošlete peniaze do pokladičky Orbánovi.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin