Quest Trnava

Tento týždeň otvorili v Trnave novú krčmu (bar?) pre geekov s názvom Quest. Nuž nazrime dnuka.

Čo mi pamäť siaha, tak podnik tohto typu v Trnave doteraz nebol. A teraz je – blízko Arény, čo je nové centrum v podstate. Na dverách nie je nič napísané, iba hore je veľký nápis Autosúčiastky. Ale nič to – na FB píšu, že je to zatiaľ „betaverzia“. Ešte na tom spomínanom FB profile mal podnik album fotografií, kde bolo asi 30 ľudí a všetci boli  takí okolo 20 rokov tipujem. Pre starca ako som ja trochu hrôzostrašná scéna, ale do šenkov v trnavskom kraji chodia len odvážni pútnici – takí, čo zachovajú ľadovú tvár, keď na nich uprie zraky celá krčma.

Musím povedať, že sa mi Quest celkom pozdáva. Porovnám ho s bratislavským Dungeon Pubom, keďže veľa geekovských herní s barom u nás nemáme. Quest je presvetlený, veľmi pekne vyzdobený a s rôznymi sedátkami a stoličkami. Sú tu dáke staré videohry a na veľkom plátne bolo pustené nejaké japonské anime… Najviac sa mi páčila maľba Star Wars (na obrázku). To spomínaný Dungeon Pub je tmavá pivnica, s malými záchodmi a cez dvere musí isť trochu mocnejší človek bokom, lebo inak sa nezmestí.

A čo tu majú za pivo? Mladého chlapca za barom som sa spýtal, či nemajú aj IP-u. Nechápal, čo chcem. Tak ma to rozveselilo, že som mu chvíľu robil zle, ale naozaj – čapoval, ale nikdy nepočul o tomto pivnom štýle. Hold, mládež. Tak som si vypýtal aspoň Plzničku, tá nikdy nepadne zle, dokonca aj keď stojí 2 eurá (to je viac než stojí pivo naokolo). K dobru pripočítam mladému barmanovi, že sa ma spýtal, či ju nechcem do litrového pohára. Viem, že vyzerám, že som fanúšik litrášov, ale väčšinou to človek musí rýchlo piť, aby mu to nezvetralo :). Klasická skoropinta bohato stačí. Keď mi ju chlapec podával, triasli sa mu ruky :).

O 70 kilometrov ďalej

A aby som mal s čím porovnať, tak som si hodil hneď jedno pivo aj v onom Dungeon Pube v hlavnom meste. Dal som si špeciál – Primátora IPu (hlúpo napísané, viem). Primátor je značka, ktorú mám zafixovanú kdesi vedľa Pandúra. Proste pivo, ktoré si dopraje dedko, čo nosí papier do zberu a hľadá päťcentovky na autobusovej zastávky. Táto IPA nemá na internete dobré hodnotenie… paradoxne, mne sa páčila. Áno, nevyvážená a drsná, ale tiež mimoriadne horká, a taká má byť. Nie ako tie citrusové vody, čo sa len ako IPA tvária.

A ktorý podnik teda odporúčam? Ha! Najlepší je predsa ten, ktorý je najbližšie. V novom Queste sa určite ešte zastavím – ak sa ujme.

Dungeon Pub Bratislava Primátor IPA

O autorovi Zobraziť všetky články

admin