Ready Player One

Revolúcia? Asi nie. Film roka? Možno aj áno. Ak máte radi popkultúru.

Film takto natlačený „Easter eggmi“ som teda ešte nevidel (nehovoriac, že jeden Easter Egg je hlavným cieľom postáv a film vyšiel na Veľkú noc :)). Najnovšie Spielbergovo dielko preteká takým kvantom odkazov na staré nostalgické veci, ale aj úplne nové záležitosti… že sa to ani nedá vymenovať. A prehľadať internet kvôli každému odkazu, ktorý sa na polsekundy mihol vo filme – to zaberie tiež veľa času. A áno, tento guláš je dokopy paráda! Hoci miesto Ultramana je tu Gundam a Iron Giant, kde preboha by ste toto mohli vidieť v akcii? :)

OK, prestaňme s vymenovávaním slávnych filmov, hier atď, ktoré majú svoj šplech v Ready Player One, sú toho stovky. Aký je film samotný? Úplna pohoda. Ale tie nadšené recenzie, ktoré hovoria o vizionárstve a revolúcii nie sú pravdivé. Na filme veru niet nič vizionárske ani originálne… Veď predsa virtuálnu realitu sme prežuli už neraz. Originálny bol možno TRON a ten nebol nikdy považovaný za špičku. Pointa je v tom, že Spielberg je starý filmár, ktorý to vie dokonale urobiť. Divák sa nedokáže nudiť, tak ako sa často nudí pri iných blockbusteroch, scenár je fajn a najväčší raid v histórii počítačových hier človeka dojme až k slzám :).

Jednoducho, vo filme všetko pasuje, nemoralizuje sa tu, je to vtipné, akčné, sype to jak z guľometu. A keď prídeme domov z kina, môžeme sa začať zháňať po našich obľúbených hrdinoch, ktorých sme si na plátne väčšinou ani nevšimli.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin