Pivo Lobkowicz 14° Velikonoční Krasličák

Minule sme porovnávali pivo podľa obrázka, teraz si zasúťažime rovno vo farbách. Zelený vs červený.

Obe pivá sú štrnástky a zároveň úplne iné žánre :). To zelené čudo na obrázku hore Velikonoční Krasličák, ktorý s veľkou slávou uvaril Lobkowitz a to dole je Rye Island Hard worker´s z Veľkého Mederu (alebo ako hovoríme u nás – z Čalova). A áno, obe som otestoval zhruba v dobu, ktorej kresťania hovoria „Zelený štvrtok“, a ja jej hovorím „štvrtok, malý piatok“.

Na Veľkú noc sa nemaľujú len vajcia, ale aj pivo. Svietiace zelené pivo je atrakcia, ktorú si osvojuje čoraz viac pivovarov a zatiaľ žiadne nebolo vychválené do nebies. ALE. Priznám sa na rovinu, bol som na akcii a týchto zelených krásavcov som vypil cca desať za deň a bol som spokojný. Že má málo hviezdičiek – to som sa dočítal až doma. Nebolo vôbec zlé.

V skutočnosti nebolo ani plné ani iskrivé ako sľubujú PR články na internete. Bolo to skôr ako ľahká letná desiatka a to je pri štrnástke trochu na pováženie… Ale, pivo bolo čisté, jemnúčko bylinkové, bez nejakej nepríjemnej príchute a tieklo dole ako rieka Colorado cez pretrhnutú priehradu. Tak nech mi niekto tvrdí, že je to zlé pivo. Na druhý deň už ho nebolo, bolo vypité. A keď som ho držal v ruke, pristavovali ma cudzí ľudia a pýtali sa, čo to je zač a kde to dostanú – marketing funguje. Z čoho je tá zelená farba neviem. Začal som čítať článok na webe, ale rýchlo som ho zatvoril. Stačil mi ten šok ráno pri pohľade do záchodovej misy :). Tá zelená farba sa skrátka niekde musí prejaviť. Neodporúča sa piť pred návštevou lekára :P.

No a aby sme nezabudli na druhého súťažiaceho. Hard worker´s je od spomínaného čalovského pivovaru Rye Island, ktorý sme ešte nerecenzovali a ktorý ma stránky prevažne v maďarčine. Pivo je výborná červená IPA. Ale. Zase tu je jedno ale. Strašne som mal pri ňom pocit déjá vu. Akoby všetky minipivovary varili podľa jednej knižky (a asi aj varia). Skrátka, tieto citrusové zázraky sa nejak podozrivo na seba podobajú. Pivo je hutné, horké voňavé a ťažké – desať by som ich nezvládol :). Popravde, aj jedno je dosť pri tomto žánri občas. Takže víťaz duelu je Krasličák a to čisto za to, že lezie dolu krkom ako po šmykľavke, hoci je to pivo, kde je viac farby ako charakteru.

Rye Island Hard worker´s

O autorovi Zobraziť všetky články

admin