Dating naked

Adam zkt Eva

Pozrieme sa novú vlnu reality show, kde účinkujúci vystupujú holí. Áno, je to prízemné, ale dvíha to sledovanosť. A vraj aj čítanosť blogov. Tak čo tu ešte robíte?

Ľudské žľazy sú marketingový nástroj od počiatku vekov. Až sa čudujem, že nahé „zoznamky“ došli do módy až v roku 2014. Nezožali však bohvieakú slávu. Asi by tvorcovia mali porozmýšľať nad ďaľším upgradom formátu – a posunúť žáner sa dá už len „veď viete kam“. Videl som síce len rozkúskované prvé diely, no i tak si trúfam na recenziu.

Adam zkt Eva

Prvých pár sekúnd vyzerá táto holandská reality show (v skutočnosti nudná zoznamka) ako relácia Survivors, ktorá bola zo začiatku celkom dobrá, až kým herci nezačali byť realistickejší ako realita. Ale nič také sa nekoná. Vrtuľníkový záber na plťku s trosečníkom je asi jediný poriadny „travel“ záber. Zvyšok mohli filmári nakrútiť pokojne v štúdiu.

Holý chlapík sa teda stretne s holou ženskou. Kuknú si do očí, mimo záber kamery si posúdia prirodzenia a ide sa na zoznamovanie. Celú epizódu tam niečo riešia a potom dôjde akože konkurenčný chlapík zamotať s dejom. Keďže neviem po holandsky, neviem presne, o čom sa bavia. Ale tipujem, že ženská pri krájaní ananása nadhodí otázku vzťahu vedomia a bytia a chlapík jej kontruje s tým, že podľa pozitivistov sú oba pojmy metafyzické. Alebo niečo na ten štýl.

Vtip tejto holandskej show je v jej feministickom rozmere. Nahí ľudia? To znie ako formát pre mužské publikum. V skutočnosti sa tu vybujačia hlavne feministky. Totiž chlapovi sa v zábere neustále hompáľa jeho pýcha. Kamera ho berie spredu nonstop. Zato ženská je poctivo cenzurovaná, vidno jej len kozy a veľmi často ani to nie. Vlastne si divák ani neoverí či to nie je tranďák. Show je vyslovene orientovaná na ženské publikum, ostatne, ako všetky zoznamky.

Navyše, ženskú vybrali autori reality show takú, aby z nej „obyčajné“ Holaňdanky nemali komplexy. Tzn. naša robka vyzerá trochu ako predavačka v Zelovoci. Krok má ťažký, gravitácia ju hodne ťahá. Ale čo ja viem, možno v Holandsku platia takého typy so zadkom ako dva zle zaparkované Volkswageny za veľké krásavice.

V každom prípade sa robka do konca dielu dosť zadýcha. Inak pár nerobí nič zvláštneho ani zaujímavého. Akurát na konci, keď už si padnú do oka, tak sa oblečú. V reálnom živote to funguje úplne naopak. Čo už. Už tam chýba len ten vystresovaný čašník, čo by vykrikoval „Nová doba! Nová doba!“

Nude dating

Dating naked

Amíci na to šli inak. Priemerné a hlavne politicky korektné postavičky „z ľudu“ si netrúfli obsadiť. Tak sem dali všelijakých neúspešných svalovcov a manekýny, ktoré pochopili, že svoju warholovskú pätnásťminútovku si utrhnú ukazovaním, čo im pán Boh nadelil.

Miesto holandskej robky, podľa ktorej v reštaurácii nazvali bravčovú panenku, tu máme černošku modelku a naružovo namaľovanú vyzývavú Kanaďanku, ktorú doktori upravili tak, že už ani nepotrebuje plávacie koleso.

No a tie balí nejaký skrachovaný spevák, ktorý má účes ako Marek Hamšík a držku má len o niečo málo sympatickejšiu. Do toho im tvorcovia reality show poslali jedného postaršieho udržiavaného krásavca s účesom z 80-tych rokov a „bielymi nohavicami“ pod trenírkami. Plus jednu mimoriadne odpudivú, zvlášť vyberanú mužatku, tzv. stojan na bickykel. Aj keď táto posledná osoba už pokojne môže byť onen tranďák

Americká réžia má oveľa akčnejšie strihy, ktoré zakrývajú fakt, že sa tu tiež nič nedeje. Účinkujúci však oveľa viac hrajú a gúľajú očami. Ostatne, to je u Američanov zvykom. No a ešte sú cenzurovaní. Podľa wikipédie majú rozmazané genitálie, prsia a vidno im len buttlocky.

Odohráva sa to v Paname, ale divák žiadny rozdiel od Pacifiku (holandská verzia) nepozná, pretože v oboch show sa veľmi šetrilo na výprave.

Účinkujúci vedú debatu typu: „Čo je tvoja tajná fantázia? Chcela by som to robiť na pláži.“ Alebo: „Režisér nám rozkázal skákať na trampolíne, asi jej budú lietať kozy a mne vták.“

Podľa mňa je na show najkontroverzejší fakt, že je tu iba jedna černoška na päť „kaukazských“. Takéto maniere merické publikum znáša ťažko. Navyše, tej černoške podstrčili chlapa, ktorý sa jej nepáči a je ohrdnutá, že „Hamšík“ sa krúti len okolo ceckatej intelektuálky. Hlavný príbeh epizódy. Čudujete sa, že to začali dávať na JOJ? Manažérom sa nečudujem. Buď toto, alebo 50. výročie H. Vondráčkovej v showbiznise.

Erotický kvíz na Slovak Sporte

Erotický kviz na Slovak Sport

Povinnosť káže spomenúť aj domácu tvorbu. Na športovom kanáli Slovak Sport dávajú okolo polnoci „erotický kvíz“. Je to vlastne televízny ekvivalent šmejdov s hrncami, ale autori zo zrejme majú právne ošetrené tak, že celý kvíz je čistý ako krišťálová studánka. Ženské na hranici svojprávnosti majú televízne veštkyne, zaostalí muži zase futbal a potom kvíz s ceckami.

Písali o tom aj v Novom Čase, že tu vystupujú skrachované celebritky z reality show typu Vyvolení, ktoré sa zrejme ešte nevzdali nádeje, že prerazia ako speváčky/modelky/herečky. Do štyridsiatky v pohode.

No a tak sa súťaží. Vždy je jedna kvízová otázka, ktorú by mala vyriešiť aj cvičená opica, ktorú na potvoru, dve hodiny nikto nedokáže rozlúštiť. A tak yntelygenty len volajú do televízie a v Telekome sa točia metre.

Príklad: otázka znie, kto je na obrázku? Aj idiot vidí, že na obrázku je Karel Gott. Tak tam každých desaťminút zavolá ten istý „tichý“ hlas a tresne odpoveď typu: „Stano Dančiak.“ Alebo George Clooney. Alebo Mel Gibson. Na konci zavolá akože nejaký ženský hlas a strojovo prečíta správnu odpoveď. Hotovo.

No a medzitým sa moderátorka krúti a v polke odhalí nárazníky. Chlapci, ktorým sa páčia plnšie krásky, sú o vytržení a volajú do relácie. Slovensko je krajina právnych dier neobmedzených možností. A hlúposti – ale tak nejak to majiteľom Slovak Sportu prajem. Nie je to ich vina, že odjakživa existujú ľudia typu „Shut up and take my money.“

Slovak Sport 3: Erotický kvíz

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin