Cherry beer Rohožec

Dnes tu máme trochu netradičné pivá. No… pivá. Zvlášť pri tom Cherry Beer z turnovského pivovaru Rohožec si človek môže predstavovať aj niečo iné.

Cherry síce po angicky znamená čerešňa, ale ide o višňové pivo, ako chuťou, tak aj farbou. Na etikete fľašky je trošku gýčový obrázok modelky s červeným čelom. Pivo vyrobili jednoducho, urobili klasický ležiak… a do toho naliali višňovú príchuť. Pretože v tom pivovare vyrábajú aj limonády, asi tuším ako im to napadlo heh. Tento starodávny postup praktikovali aj naši dedovia, keď si do piva liali sirup, zapíjali borovičku a potom im to tak nejak lepšie šliapalo. Avšak ja veľkým fanúšikom tohoto postupu nie som.

Pivo má slušnú krémovú penu, relatívne stredne plné pivo… ale tá višňová melasa absolútne prebíja pivo. V podstate cítiť iba ten sirup. Je to ako radler, len silnejšie. Doslova. Zaujímalo by ma, čo sa stane s útrobami, keď do nich človek naleje viac takýchto pív. Ak nie je nablízku pekná voľná toaleta s kľúčom, tak je zrejme lepšie ostať pri jednom Cherry pive :).

No a potom tu máme Orechovú dvanástku od Staroslovienskeho pivovaru, pioniera remeselných pív u nás a zároveň podniku, z ktorého mám trochu pocit, že sa z neho vytráca nadšenie a energia.

Je príslovie o orechovom víne. Že to je také, ktoré stačí naliať pod orech a ten sa hneď otrasie. Netreba orechy zrážať s palicou. No a presne tak isto je to s orechovým pivom. Je také kyslé… dúfajte, že si ho nepomýlite s elektrolytom v baterke. Kyslé, kyslé… americké sour pivá sú nič proti tomuto. Pivo a nálev z kvasených uhoriek v jednom. Ctený čitateľ si už všimol, že nie som fanúšik tohto žánru. Raz darmo, niekomu to pasuje… ale ja za víťaza dnešného duelu volím Cherry Beer.

Orechové pivo Starosloviensky pivovar

O autorovi Zobraziť všetky články

admin