Donáška jedla

Keď na jar zastal skoro všetok život, jedna vec sa, naopak, pohla viac než kedykoľvek predtým – rozvoz jedla. Pre mnoho ľudí uviaznutých doma iná možnosť nebola. K fastfoodom, pizzeriám a ázijským bistrám sa okamžite pridali aj reštaurácie dovtedy odmietajúce roznášku.

Dnes je jasné, že sa tejto služby už nikto nevzdá. Na Tripadvisore nájdete rebríčky donáškových služieb pre každé mesto. Internet zaplavujú objednávkové aplikácie. Kuriéri fungujú v pandémii, počas politických protestov alebo trebárs v najväčšom smogu, keď všetci ostatní ostávajú doma.

Čo to znamená pre reštaurácie

Už i tie najstaromódnejšie klasické podniky bazírujúce na ľudskom kontakte si spočítali obchodné výhody Take away služby. Aj pre firmy je to jednoduché a pohodlné. Investície na zabezpečenie vlastnej alebo sprostredkovanej služby sú nízke. Nízke sú aj prevádzkové náklady – väčšinu ste už minuli na kamennú prevádzku. Jesť treba vždy – zlaté pravidlo gastro odvetvia znamená relatívne bezpečnú investíciu. Každá objednávka je zisk – nevaríte, ak si nikto nič neobjednáva.

Donáška jedla Bratislava sa sústredí na obedy. Ale iné podobné služby môžu byť k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni – a ich výber je kráľovský. Je možné využívať vodičov (cyklistov, jazdcov na skútri), ktorí si donáškami len privyrábajú v čase voľna. Vďaka moderným obalom a krátkemu dodaciemu času, zákazník doma vybalí úplne čerstvé jedlo – a ak si vás obľúbi, objednávky sa začnú opakovať, alebo dokonca môžete stálym klientom poskytnúť zľavy a ešte viac ich k sebe pripútať. Rozvoz je príležitosť ako osloviť ľudí, ktorí by okolo vašej reštaurácie nikdy fyzicky nešli.

Rozvoz skrátka generuje zisk a generuje ho aj v nezvyčajných hodinách. Svoju ponuku dokážete ľubovoľne meniť a prispôsobovať  – a platby sú obojstranne veľmi jednoduché. Navyše máte k dispozícii paletu online marketingových nástrojov ako podporiť svoje podnikanie ako jedlo Bratislava.

Čo to znamená pre ľudí

Lenivosť? Nie – šetrenie času. Ak si necháte jedlo doniesť až domov (alebo ešte lepšie, do práce), ušetríte fúru času s cestovaním, parkovaním, prešľapovaním na semaforoch a v radoch, čakaním v reštaruácii. No a áno, možno trochu lenivosti v tom je, málokto čaká na poslíčka v obleku s motýlikom.

Ako zákazník oceňujete obrovskú ponuku, ktorú skrýva malý telefón vo vašej dlani – už nie ste limitovaní na jeden lístok alebo na jedno menu. Ak je vonku mrchavé počasie, určite sa vám páči možnosť, že do neho nemusíte vy, ale nejaký pracovník rozvozu.

Donáška vás nenúti sa vychystať do mesta a málokedy je poplatok taký vysoký, že sa nad ním uvažujete. V Bratislave sú služby, ktoré vo svojom okolí neúčtujú za dodávku nič a ani do iných štvrtí mesta to nie je drahé. Lacné jedlo Bratislava je dobrým príkladom takej služby.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin