Tera Online

 

Tak a ďaľší silný hráč sa pokúša o priazeň nestáleho, ale hojne platiaceho publika na poli MMORPG hier. Pred pár dňami spustila naplno prevádzku Tera od našich kórejských bratov (konkrétne tých na juh od našich bývalých kórejských bratov).

Ázijské zlaté ručičky poznať na prvý pohľad – zvyknú sa vyhrať s každým detailom. A niektoré postavičky pôsobia ako by ich robili pre klinických úchylov. Tera je neuveriteľne macatá – v základe má 50 GB. Uf. Na koľko CD by sa to vošlo? Toto už je titul na Blue-Ray. Sťahovať to z netu, to je za trest.

Hlavným tromfom je premakaná, pestrými farbami hýriaca grafika, kde slovo detail nadobúda novú dimenziu. Plus svižný kombat systém, kde sa mieri manuálne. Na iné novoty zatiaľ nevieme prísť – je to klasické MMO. Dosť založené na grinde – čiže zabíjaní tých istých príšer dokola. Príbeh, zadávanie questov – všetko je ako z rýchliku. Len šup šup a bábiky v handričkách okolo bokov smažia potvory.

Dosť od veci je ale výslovná nesloboda pohybu. Neviditeľné bariéry bránia explorerom v skúmaní zapadnutých miest. Nuž, veľké časti mapy sú len na pozeranie zdiaľky. Človek by pritom tak rád vyskočil na zábradlie na moste a hupsol hlavičkou dole do rieky ako v iných svetoch…

Ale nesúďme – čas ukáže naozajstnú silu premakanej Tery.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin